- today
- label Blog
- favorite 0 подобається
- remove_red_eye 8050 погляди
- comment 0 коментарі
Застосовувати екстракт равлика в косметології почали відносно недавно, в середині 90-х, сьогодні засоби з цим активним інгредієнтом випускають у різних країнах, але особливо популярна корейська косметика з равликовим слизом. А почалося все з того, що косметологів зацікавив чудовий стан шкіри рук працівників, які регулярно збирали садових равликів на фермі в Чилі, де їх розводили в гастрономічних цілях. Слиз стали досліджувати, отримувати в промислових масштабах і виділяти з нього муцин. Що ж це за речовина, як добувають муцин равлика та чим пояснюється його благотворний вплив на шкіру?
Що таке муцин равлика в косметиці?
Слиз, який виділяє равлик, складається з води та глікопротеїну муцину – складної білково-вуглеводної сполуки. Хоча равликовий муцин (Snail mucin), який ще називають секретом, екстрактом, фільтратом, становить не більше 9% слизу, він є її найважливішим компонентом, має цілющі та б'юті-властивості. Для виробництва косметики використовують переважно секрет коричневого садового, чорного равлика та ахатини.
При русі равлик виробляє звичайний гелеподібний слиз, який полегшує ковзання. У разі пошкодження раковини або тіла равлика активізуються залози, які виробляють фактори росту. Склад і консистенція слизу змінюється, він стає пінистим і набуває вираженого регенеруючого, ранозагоювального ефекту, забезпечує швидке відновлення після травм. «Стресовий» муцин вважається більш цінним, існують різні щадні способи отримання цього компонента без травмування равликів:
- їх випускають повзати по спеціальній решітці для механічної стимуляції залоз;
- поміщають у центрифугу, де вони зазнають легкого стресу, як люди при катанні на атракціонах;
- впливають на них помірним перепадом температур.
Після стимуляції равликів відправляють на відпочинок і годування, а слиз змивають з поверхонь, промивають, фільтрують і вже в очищеному вигляді додають у косметику, наприклад, в крем BIOAQUA Snail Repair & Brightening.
Що робить муцин равлика зі шкірою?
Щоб зрозуміти, чим корисний равликовий слиз для шкіри, потрібно проаналізувати його склад.
Компонент | Дія |
Алантоїн | Пом'якшувальна, відлущувальна, зволожуюча, епітелізуюча, розсмоктуюча, заспокійлива |
Гліколева кислота | Відлущуюча, протипігментна, антивікова, регенеруюча, антиоксидантна |
Гіалуронова кислота | Зволожуюча, пом'якшувальна, розгладжуюча |
Колаген | Антивікова, пом'якшувальна, підтягуюча |
Еластин | Антивікова, зволожуюча, тонізуюча |
Пептиди (фактори росту) | Загоююча, регенеруюча |
Вітаміни А, В, З, Е та мінерали | Антиоксидантна, антивікова |
Натуральні антибактеріальні компоненти | Протизапальна |
Завдяки такому багатому складу муцин равлика дуже корисний, косметичні засоби для обличчя, які його містять, допомагають:
- розгладити неглибокі зморшки, зробити шкіру більш еластичною та пружною;
- зволожити та підживити шкіру, що в'яне;
- вирівняти її колір і поліпшити текстуру;
- м'яко стимулювати відлущування відмерлих, ороговілих часточок;
- захистити від окисного стресу;
- прискорити загоєння та попередити інфікування мікропошкоджень, акне.
У багатьох СПА-салонах пропонують послугу контактного нанесення муцину – равлика просто пускають повзати по обличчю, а дехто тримає равликів вдома та влаштовує собі такі сеанси. Але готова косметика з равликовим муцином значно ефективніше, ніж СПА-процедури та, тим більше, їх домашній аналог. Адже корейські фахівці з виробництва косметики створюють для равликів особливі умови утримання, застосовують спеціальні технології для стимуляції вироблення муцину, очищають слиз для виділення цінних речовин. А також вміло комбінують муцин з іншими компонентами, які доповнюють, підсилюють його дію, можуть забезпечувати додаткові ефекти. Наприклад, сонцезахисний крем Farm Stay містить рослинні інгредієнти та ніацинамід, за дією схожі з муцином, плюс фотопротектори.
Для якої шкіри підійде косметика з равликовим муцином
Косметика з муцином равлика – універсальний засіб для всіх типів шкіри та будь-якого віку, це підтверджують дослідження та відгуки косметологів. Особливо актуальне її застосування, якщо шкіра:
- вікова, в'януча;
- суха, стоншена;
- схильна до пігментації, вкрита плямами постакне;
- чутлива, схильна до запалення, утворення акне, почервоніння та подразнення, набряклості.
Щоб вибрати кращий корейський крем з муцином равлика, потрібно звернути увагу на склад і призначення. Чим вище вміст муцину в косметиці, тим більше виражений його ефект. Але якщо крім глибокого зволоження, анти-ейдж ефекту переслідуються інші цілі, можна купити крем з комбінованим складом.
Які є протипоказання для використання косметики з муцином равлики
Існує ряд тимчасових протипоказань до застосування косметики з цим активним інгредієнтом:
- ранній післяопераційний період;
- екзема, атопічний дерматит у гострій фазі;
- ерозії, виразки, везикули.
Необхідно дочекатися відновлення, загоєння шкіри, припинення гострого запального процесу. В інших випадках очищений слиз равлика для обличчя абсолютно безпечний, випадки його індивідуальної непереносимості досі документально не зафіксовані. Але це білковий продукт, так що теоретично ризик алергії існує. Крім того, косметика з муцином часто містить і інші компоненти, тому необхідно уважно вивчати склад і будь-який новий засіб спочатку наносити в невеликих кількостях на зап'ястя для оцінки індивідуальної реакції.
Що краще в косметиці: колаген або муцин равлика?
До складу косметики можуть входити різні види колагену, найбільш ефективний низькомолекулярний гідролізований, особливо морський. Він проникає вглиб шкіри, зволожує, відновлює та розгладжує її. Муцин є джерелом колагену, крім нього містить і інші речовини, зокрема, гіалуронову кислоту, в тандемі з якою колаген працює ще ефективніше. Косметика з муцином забезпечує той самий ефект, що косметика з колагеном, додатково сприяє оновленню шкіри, допомагає в боротьбі з пігментацією, помірним запаленням. Але слід врахувати, що крем з муцином більш щільний, липкий, а у крему з колагеном легка текстура. Тому косметику з муцином краще використовувати на ніч, а з колагеном – в день.
Чи потрібно змивати муцин равлика?
Якщо на шкіру наноситься слиз равлика в чистому вигляді (равлик повзає по обличчю), то через 15-20 хвилин після завершення процедури його необхідно змити. Щодо косметики з муцином, все залежить від її типу, призначення. Сонцезахисний крем, який повинен діяти кілька годин, або засоби, які наносяться під іншу косметику (праймер, крем-основа під макіяж HCHANA) або повністю вбираються, не змиваються. А ось пінку для вмивання або пілінг-гель необхідно змити незабаром після нанесення.
Якщо є сумніви, чи потрібно змивати косметику з равликовим муцином, уважно вивчіть рекомендації виробника щодо застосування конкретного косметичного засобу або зверніться по пораду до консультантів AZI.
Коментарі (0)