- today
- label Blog
- favorite 1 подобається
- remove_red_eye 566 погляди
- comment 0 коментарі
Професійні візажисти завжди рекомендують для нанесення якісного мейк-апу використовувати базу під макіяж. В одних випадках вона надає шкірі природного блиску або правильно матує її. В інших — прибирає природний блиск і вирівнює шкіру. Але дівчата і жінки часто обходять її стороною, не розуміючи, що таке основа під макіяж і навіщо вона потрібна. І даремно, адже вона має масу переваг, завдяки яким перетворює шкіру і робить мейк-ап якісним.
Що таке база під макіяж
База під макіяж (або праймер) — це спеціальний засіб, що наноситься на шкіру перед мейк-апом. Вона потрібна для того, щоб створити гладку і рівну поверхню, на яку буде простіше наносити макіяж. Праймер заповнює пори й дрібні зморшки, вирівнює текстуру шкіри, забезпечує більш рівномірний розподіл тонального крему та інших засобів. Завдяки використанню бази макіяж тримається довше, не змащується і не тьмяніє цілий день.
Це ж підтверджують і думки експертів. Так, Саша Кор, власниця компанії Core Beauty + Skin Clinic, відповідаючи на запитання, що робить база під макіяж, відповідає так: «Праймер є необхідним кроком для досягнення стійкого і красивого мейк-апу. Він готує шкіру, даючи змогу макіяжу зберігатися довше і мати кращий вигляд протягом усього дня».
Використовувати праймер може будь-яка дівчина, адже особливих навичок тут не потрібно. Багато часу це теж не забирає, тож нанесення бази під макіяж можна легко включити в повсякденний догляд за шкірою. Зате з нею процес створення мейк-апу стає простішим, а ефект набагато кращим.
Види основ для макіяжу
Основа для макіяжу буває різних видів. Кожен призначений для людей з різним типом шкіри та вирішує певні завдання. Різновидів праймерів досить багато:
- Силіконовий. Готує шкіру до мейк-апу шляхом заповнення пор і дрібних зморшок за допомогою силіконів. Вирівнює текстуру шкіри й покращує стійкість макіяжу. Тоналка прекрасно лягає на цей праймер, але силікон подобається не кожній шкірі (можуть закупоритися пори або з'явитися запалення).
- Зволожувальний. Живить шкіру вологою завдяки зволожувальним компонентам. У підсумку зникає лущення і сухість, що заважають наносити мейк-ап. Добре підходить для сухої та чутливої шкіри.
- Матуючий. Містить у складі себорегулювальні та абсорбувальні інгредієнти, що скорочують виділення шкірного сала і зменшують блиск. Корисний для жирної та комбінованої шкіри.
- Сяючий. Робить шкіру здоровою і сяючою завдяки світловідбивним частинкам, які містяться в складі. Важливо не плутати сяйво і жирний блиск. У першому випадку шкіра буквально сяє зсередини, у другому — просто лисніє. Все завдяки тому, що ця база делікатно просвічує крізь тоналку. Найкраще вона підходить для тьмяної й втомленої шкіри.
- Антивіковий. Містить інгредієнти, що допомагають боротися з ознаками старіння. Вони покращують пружність шкіри та знижують видимість зморшок.
- Вирівнювальний. Приховує постакне, зморшки, пігментні плями та інші дефекти. Добре підходить для проблемної шкіри.
- Мінеральний. Має натуральні мінеральні інгредієнти в складі. Рекомендований для чутливої шкіри, схильної до алергічних реакцій і висипань.
Також існують коригувальні праймери. Вони мають певні відтінки, які допомагають коригувати різні недосконалості шкіри. Наприклад, зелений праймер нейтралізує почервоніння, фіолетовий — усуває жовтизну, персиковий — прибирає темні кола під очима.
Праймер і база під макіяж: чи є різниця
Праймер і основа під макіяж — взаємозамінні терміни, які, по суті, позначають один і той самий косметичний засіб. Часто їх використовують як синоніми. Але іноді виробники косметики та візажисти підкреслюють невеликі відмінності між цими термінами.
Під словом «праймер» вони зазвичай мають на увазі засіб, який готує шкіру до подальшого макіяжу. Ключова його функція — заповнити пори й дрібні нерівності, забезпечити більш стійке нанесення макіяжу. При цьому праймери можуть бути спрямовані на вирішення конкретних завдань. Наприклад, на зволоження, матування, надання сяйва або корекцію кольору шкіри.
А термін «база під макіяж» візажисти та виробники косметики використовують для позначення більш універсального засобу. Він охоплює функції праймера, але також може мати додаткові властивості. Бази під макіяж вважаються багатозадачними. Часто вони містять додаткові інгредієнти, що допомагають у догляді за шкірою — наприклад, антиоксиданти або SFP-захист від сонячних променів.
Загалом праймер більше вважається коригувальним засобом, а основа під макіяж вирізняється тим, що має тонувальний ефект. У більшості ж випадків різниця між ними мінімальна. Обидва засоби виконують схожі функції: покращують зовнішній вигляд шкіри перед нанесенням макіяжу і збільшують його стійкість. Використовувати їх разом не потрібно, оскільки це точно не піде на користь. Тому підбирайте той засіб, який краще вам підходить і ефективніше приховує недоліки вашого типу шкіри. Комбінація двох рішень допускається тільки в тому разі, якщо один з варіантів не повністю справляється зі своїм завданням.
Навіщо потрібна база для нанесення макіяжу
Причин, навіщо потрібна база під макіяж, досить багато, адже вона виконує цілу низку корисних функцій. В кінцевому підсумку це все допомагає отримати якісний і стійкий мейк-ап.
Насамперед праймер вирівнює текстуру шкіри. Це одна з головних причин, для чого потрібна база під макіяж. Вона заповнює пори, невеликі зморшки та інші нерівності шкіри, створюючи гладку поверхню. Надалі можна рівно й акуратно наносити макіяж.
Друга причина, навіщо потрібен праймер для обличчя, полягає в тому, що він збільшує стійкість мейк-апу. Завдяки базі макіяж тримається довше. Вона запобігає його скочуванню, розтіканню і вицвітанню до кінця дня. Особливо це важливо, якщо заплановані тривалі заходи або просто має бути активний день.
Допомагає праймер і контролювати жирність шкіри. Це ще одна причина, навіщо потрібна основа під макіяж. База має матувальні властивості, які допомагають контролювати надмірне виділення шкірного сала. Вона мінімізує утворення жирного блиску, так що мейк-ап буде довше залишатися свіжим.
Є й інші причини, навіщо наносити основу під макіяж:
- Зволоження і турбота про шкіру. Деякі праймери підтримуватимуть рівень вологи в шкірі та захищають її від пересушування. Все завдяки зволожувальним і живильним інгредієнтам у складі.
- Кольорокорекція шкіри. Існують бази з кольорокоректувальними властивостями, які освітлюють темні плями. Так шкіра набуває рівнішого тону, плюс нейтралізуються почервоніння.
- Захист шкіри. Деякі бази містять SPF. Вони захищають шкіру від негативного впливу УФ-променів і забруднень зовнішнього середовища.
Як бачите, праймер позитивно впливає на стан шкіри, а також допомагає нанести якісніший і стійкіший мейк-ап. Ось навіщо потрібна база для макіяжу.
Як правильно використовувати основу під макіяж
Користуватися праймером нескладно, треба лише знати, як правильно наносити базу під макіяж. Інструкція наступна:
- Перед тим як наносити базу під макіяж, очистіть шкіру. Виберіть відповідний для себе засіб і видаліть бруд, жир, сліди мейк-апу.
- Нанесіть зволожувальний крем для попередньої підготовки шкіри. Так база краще вбереться, та й макіяж буде більш стійким.
- Виберіть відповідний праймер. Наприклад, для сухої шкіри підійде зволожувальний, для жирної — матувальний, для тьмяної — сяючий.
- Потім можна наносити засіб. Видавіть трохи праймера на кінчики пальців. Якщо є пензлик для макіяжу, використовуйте його. Починайте з мінімальної кількості засобу (розміром з горошину), а якщо знадобиться, то потім додасте ще.
- Наносьте праймер на основні ділянки обличчя. Рівномірно розподіліть його по шкірі, рухаючись від центру обличчя до країв. Можете робити це пальцями, за допомогою пензля або спонжа.
Приділяйте пильну увагу проблемним зонам з дрібними зморшками або надмірною жирністю. Так покриття буде рівнішим, та й макіяж вийде стійкішим.
Потім почекайте кілька хвилин, поки праймер вбереться в шкіру. Тільки потім можна наносити тоналку, пудру та інші косметичні засоби. Так вийде створити якісний і стійкий макіяж.
Як бачите, нічого складного тут немає. Досить один раз розібратися, як користуватися базою під макіяж, і трохи попрактикуватися — а далі все буде виходити легко і просто.
Чому база під макіяж може скочуватися
Іноді трапляється, що база скочується. Причини тут можуть бути найрізноманітнішими. Перед тим як користуватися праймером для обличчя, радимо уважно їх вивчити — це допоможе уникнути цієї проблеми.
Насамперед база під макіяж може скочуватися в разі неправильного очищення шкіри. Якщо вона недостатньо добре очищена від олії, бруду і слідів мейк-апу, то засіб буде погано зчіплюватися зі шкірою. Тому перед тим, як наносити праймер на обличчя, важливо ретельно його очистити.
Скачується база і в разі нанесення надмірної кількості зволожувального засобу або використання занадто жирного крему. Це призводить до того, що праймер просто не зможе нормально вбратися. Тож наносьте невелику кількість зволожувального засобу і почекайте, поки він вбереться в шкіру. Тільки потім можна наносити праймер.
Є й інші причини, чому може скочуватися база:
- використання великої кількості праймера — треба наносити його в мінімальній кількості й рівномірно розподіляти по шкірі;
- несумісність бази, зволожувальних засобів і тоналки за складом — найкраще користуватися косметикою однієї лінії або бренду, які мають повну сумісність;
- неправильна техніка нанесення — використовуйте легкі й поплескувальні рухи, щоб акуратно розподілити праймер по обличчю (відмовтеся від грубих рухів і розтирань);
- неправильно обраний праймер — підбирайте базу з урахуванням типу шкіри та індивідуальних особливостей;
- недостатній час для вбирання — обов'язково дочекайтеся, поки праймер вбереться, а тільки потім беріться до створення макіяжу.
Також не варто наносити всі косметичні засоби один за одним без пауз. Вони просто не встигнуть закріпитися на шкірі. Після нанесення кожного шару треба трохи почекати, поки він повністю вбереться.
І обов'язково враховуйте стан шкіри обличчя. Якщо є лущення, сухість або надмірна жирність — це все може посприяти скочуванню праймера. У такому разі потрібен регулярний догляд за шкірою. І перед тим, як нанести базу під макіяж, щоразу необхідно користуватися спеціальними засобами, які усунуть ці дефекти.
Як вибрати відповідну базу під макіяж
Підбір відповідного праймера залежить від типу шкіри та особистих уподобань. Нижче наведено просту інструкцію, як вибрати базу під макіяж.
Спочатку визначте ваш тип шкіри. Для сухої підійдуть зволожувальні праймери, для жирної — матувальні, для комбінованої — праймери, що регулюють жирність у Т-зоні та зволожують сухі ділянки. Для чутливої підійде гіпоалергенна база без агресивних інгредієнтів, а для зрілої — антивікова основа, що містить пептиди й антиоксиданти.
Далі подумайте, навіщо наносити базу під макіяж особисто вам. Згладити пори й невеликі зморшки допоможе силіконовий праймер, зволожити суху шкіру — праймер зі зволожувальними інгредієнтами. Для контролю жирності шкіри підбирайте матуючу базу, а щоб надати обличчю сяйва — основу зі світловідбивними частинками. Якщо ж хочете підкоригувати колір шкіри та надати їй рівнішого тону, тоді вибирайте кольорові праймери.
Обов'язково дивіться на склад бази. Якщо шкіра чутлива, уникайте продуктів з агресивними хімічними речовинами. Щоб забезпечити якісний догляд і захист, підбирайте праймери з антиоксидантами, SPF та іншими корисними інгредієнтами.
Не забудьте врахувати текстуру бази. Для жирної та комбінованої шкіри обирайте легкі гелеві текстури, для сухої та зрілої шкіри — кремові та щільні. Щоб уникнути скочування, перевірте його на сумісність з вашими зволожувальними кремами й тональною основною.
За можливості користуйтеся пробниками, щоб оцінити, як праймер буде взаємодіяти з вашою шкірою. Або просто нанесіть придбаний продукт на невелику ділянку шкіри для перевірки.
Також враховуйте ваші особисті потреби. Наприклад, якщо ви часто носите макіяж протягом тривалого часу, купуйте праймери з високою стійкістю. А якщо потрібна база для швидкого нанесення мейк-апу, тоді підбирайте багатофункціональні основи.
Коментарі (0)