- today
- label Blog
- favorite 0 подобається
- remove_red_eye 371 погляди
- comment 0 коментарі
Пінка для вмивання — незамінний засіб в арсеналі кожної жінки. Без неї догляд за шкірою просто неможливий. Якщо порівнювати з гелем або милом, то вона набагато м'якше усуває забруднення зі збереженням балансу шкіри. Все завдяки повітряній текстурі та глибокому проникненню в пори.
Хочете підтримувати шкіру свіжою та чистою? Для цього достатньо лише регулярно користуватися такою пінкою. Але треба вивчити рекомендації щодо вибору та правила використання. Також необхідно розібратися, як часто рекомендується її наносити та чи підходить вона для видалення залишків макіяжу. Усі ці питання ми й розглянемо докладніше.
Що таке пінка для вмивання?
Давайте спочатку розберемося з поняттям: пінка для вмивання — що це? Так називається очищувальний засіб для видалення забруднення з обличчя. Текстура в нього особлива: вона легка та бульбашкова. Завдяки цьому очищення шкіри виходить акуратним і комфортним. Особливо, якщо порівнювати з милом або скрабом. Хоча, попри це, ефективність у неї висока, і вона прекрасно справляється зі своїми функціями.
Тепер давайте детально розглянемо, що робить пінка для вмивання і як вона працює. У складі цього засобу містяться поверхнево-активні речовини або просто ПАР. Контактуючи з водою, пінка перетворюється на ніжну повітряну масу. Завдяки ПАР олійні забруднення змішуються з водою і змиваються з обличчя. Як це відбувається? Все просто: пінка проникає в пори й видаляє мікрочастинки бруду. Причому шкіра не травмується і не пересушується. Ось що робить пінка для обличчя — за це її й вибирають.
Цей засіб славиться своїм м'яким впливом на епідерміс. Природний захисний бар'єр шкіри зберігається незмінним. Це величезний плюс для людей із сухою або чутливою шкірою. Їм підібрати косметичні засоби дуже непросто, адже наявність агресивних компонентів у складі неминуче призводить до почервоніння, лущення або відчуття стягнутості. І пінка для вмивання стає справжнім порятунком. Вона не змінює рівень pH шкіри, зберігаючи його на оптимальному рівні близько 5.5 pH.
Що таке пінка для вмивання зрозуміло, а чим вона відрізняється від інших аналогів на ринку? Тут можна відзначити такі моменти:
- унікальна текстура;
- делікатність;
- наявність зволожувальних інгредієнтів;
- універсальність.
Як зазначалося вище, у такої пінки повітряна структура. Вона легко проникає в пори, не пошкоджуючи шкірний покрив. Завдяки цьому нею можна користуватися хоч щодня. Навіть тим, у кого чутлива шкіра. Завдяки м'якому впливу вона не викликає подразнень — на відміну від гелю або мила.
Також у складі цього засобу часто містяться компоненти для зволоження. Наприклад, екстракт ромашки. Це виключає сухість і відчуття стягнутості після вмивання. Іноді виробники додають до складу антибактеріальні або протизапальні компоненти. Це може бути саліцилова кислота дерева. Наявність таких інгредієнтів великий плюс для людей із жирною шкірою.
Загалом же цей засіб вважається універсальним і підходить для будь-якої шкіри. Потрібно просто підібрати засіб із конкретними компонентами в складі.
Як вибрати пінку для вмивання за типом шкіри?
Щоб отримати максимально ефективний результат, треба розуміти, як підібрати пінку для вмивання. В принципі, тут усе стандартно: враховуйте тип шкіри й ваші потреби, а потім купуйте відповідний засіб. Але щоб полегшити вам це завдання, розглянемо основні рекомендації.
Люди з сухою шкірою часто стикаються з відчуттям стягнутості та лущенням. Через недостатню зволоженість на обличчі часто з'являються дрібні зморшки. Якщо у вас суха шкіра, купуйте засіб із гліцерином та іншими компонентами для зволоження. Великим плюсом будуть живильні олії та рослинні екстракти, а також заспокійливі інгредієнти на кшталт пантенолу. І переконайтеся, що в складі немає агресивних ПАР, адже вони пересушують шкіру. Загалом, вам підійдуть пінки з кремовою та мусовою текстурою. Вони не тільки мають м'який вплив, а й відмінно зволожують шкіру.
Люди з жирною та комбінованою шкірою стикаються з надмірним виділенням шкірного сала. Серед інших проблем можуть бути розширені пори, постійне висипання чорних цяток і блиск у T-зоні. Тому їм підійде пінка, яка містить чайне дерево та інші компоненти, що регулюють вироблення себума. Великим плюсом будуть антибактеріальні інгредієнти та матувальні добавки. Тільки не купуйте засоби з мінеральними оливами та силіконами — вони спричиняють закупорку пор. Загалом, для глибокого очищення пор найкраще обирати продукт з інтенсивними очисними властивостями.
Люди з нормальною шкірою практично не відчувають жодних проблем: потрібно тільки підтримувати баланс для профілактики сухості або жирності. У цьому разі купуйте пінку з універсальним складом. Вона забезпечить м'яке очищення, не спричиняючи зайву сухість і не залишаючи жирний блиск. Щоб підтримувати захисний шкірний бар'єр, найкраще вибирати засіб із нейтральним рівнем pH. Великим плюсом буде наявність компонентів для зволоження та антиоксидантів. Не завадять і м'які очищувальні речовини — вони допоможуть зберегти нормальний баланс шкіри. А якщо хочете надати їй свіжості, можете вибрати пінку з легким ароматом.
Людям із чутливою шкірою треба ретельно підбирати продукт для вмивання. Інакше неминуче виникнуть почервоніння, подразнення і навіть алергічні реакції. Тут треба уважно вивчати склад, щоб переконатися у відсутності компонентів, що потенційно подразнюють. Ніяких агресивних ПАР, ароматизаторів і барвників бути не повинно. Вибирайте тільки гіпоалергенні формули й пінки з нейтральним pH. Великим плюсом буде наявність пантенолу, екстракту ромашки та інших заспокійливих інгредієнтів. І бажано обирати продукти, які успішно пройшли дерматологічні тести й офіційно вважаються безпечними для чутливої шкіри.
Людям з проблемною шкірою теж треба уважно підходити до вибору такої пінки, адже вони регулярно стикаються з акне і постакне. Їм підійдуть засоби з глибоким очищенням пор і регулюванням вироблення себума. Підбирайте продукти з легкою текстурою і м'якими кислотами. Вони не тільки очищають шкіру, а й допомагають боротися з висипаннями. У складі обов'язково мають бути антибактеріальні інгредієнти (екстракт розмарину, саліцилова кислота) і себорегулювальні компоненти. Не завадять і речовини, які запобігають запаленням — наприклад екстракт алое вера. Тільки відмовтеся від продуктів з агресивними ПАР, інакше зіткнетеся із загостренням акне.
Не менш важливо розуміти, як вибрати пінку для вмивання з урахуванням сезонності. У зимовий час дерматолог Олена Герасим радить купувати живильні формули, а в літній — легкі засоби з матуючим ефектом.
Як правильно використовувати пінку для вмивання?
Спочатку треба гарненько підготувати шкіру. Лише так можна гарантувати максимальну ефективність від застосування цього засобу. Перед тим як наносити пінку для вмивання, зніміть макіяж за допомогою спеціального засобу — наприклад, міцелярної води. Після видалення макіяжу пінка глибше проникне в пори та краще їх очистить. Потім вмийтеся теплою водою. Так ви розкриєте пори й зволожите шкіру перед основною процедурою.
Тепер розглянемо, як правильно користуватися пінкою для вмивання. Тут все просто. Перед тим як вмиватися пінкою для обличчя, враховуйте її форму випуску. Якщо це гель, нанесіть на руки трохи засобу (розміром з горошину). Потім додайте трохи води та спіньте його — має вийти легка повітряна піна. Іноді засіб випускається з дозатором, який видає готову піну. Спінювати його не треба, просто відразу наносите на обличчя.
Нижче наведено покрокову інструкцію, як вмиватися пінкою для обличчя:
- нанесіть її на вологе обличчя (стежте, щоб вона не потрапила в очі);
- розподіліть її по всьому обличчю легкими круговими рухами;
- почніть із T-зони, адже тут завжди накопичується найбільша кількість забруднень;
- далі масажуйте щоки та контури обличчя.
У жодному разі не тисніть на шкіру і не тріть її занадто сильно. Інакше може з'явитися подразнення та інші неприємні симптоми.
Щоб процес йшов ефективніше, рекомендується користуватися спеціальними інструментами. Важливо підготувати їх до того, як використовувати пінку для вмивання. На вибір доступні різні варіанти, тож тільки вам вирішувати, чим саме користуватися.
Спонжі та сітки для спінювання створюють густу і повітряну піну. Це дає змогу ніжно й акуратно розподілити засіб по всій шкірі. Силіконові щіточки гарантують поглиблене очищення. Їх рекомендують обирати людям із жирною шкірою, оскільки ці інструменти покращують мікроциркуляцію завдяки ніжному масажуванню. Можна взяти електричні щітки для вмивання — але не більше 1-2 разів на тиждень, інакше пошкодите шкіру.
Після нанесення пінки її треба гарненько змити. Для цього вмийтеся прохолодною або трохи теплою водою. Добре змийте всі залишки засобу, щоб не було подразнення і сухості. Потім акуратно промокніть шкіру чистим м'яким рушником.
Наприкінці обов'язково рекомендується нанести тонік для відновлення природного pH балансу шкіри. Далі використовуйте зволожувальний крем або сироватку — так шкіра збережеться м'якою і гладенькою.
До речі, якщо ви вперше користуєтеся цим засобом, то бажано зробити тест на чутливість. Тобто, перед тим як використовувати пінку для обличчя, нанесіть її на невелику ділянку шкіри — наприклад, на зап'ястя. Переконавшись, що жодних алергічних реакцій немає, можете приступати до основної процедури.
Як часто можна використовувати пінку для вмивання
Перед тим як користуватися корейською пінкою для вмивання, визначте тип шкіри. Від цього безпосередньо залежить оптимальна частота нанесення цього засобу. Рекомендації, як часто можна користуватися пінкою для вмивання, наведено нижче.
Для сухої шкіри оптимальна частота нанесення цього засобу — 1 раз на добу. Наносити частіше небажано, інакше ви позбавите її природної вологи й захисного бар'єра. А це неминуче призведе до подразнення і лущення шкіри. Наносити засіб рекомендується ввечері — так ви видалите всі накопичені за день забруднення і підготуєте шкіру до нічного відновлення. Вранці замість пінки вмийтеся і використовуйте міцелярну воду. Так ви уникнете пересушування шкіри.
Людям із жирною та комбінованою шкірою можна наносити пінку двічі на добу: вранці та ввечері. Все тому, що у них себум виділяється в надмірній кількості — особливо в T-зоні. Вранці ви видаляєте нічні виділення, а ввечері — забруднення, що накопичилися за день. У літній сезон, коли шкіра сильно потіє, частіше вмивайтеся протягом дня. Але не перетворюйте це на звичку, інакше себум буде виділятися в ще більшій кількості.
Скільки разів на день можна користуватися пінкою для вмивання людям з нормальною шкірою? Експерти радять наносити її один-два рази на добу — з урахуванням особистих потреб. Нормальна шкіра вважається збалансованою і не потребує частого догляду. Зазвичай засіб наноситься ввечері для видалення забруднень і підготовки шкіри до нічного очищення. Вранці її використовують тільки в тому разі, якщо ви відчуваєте, що шкіра жирна або забруднена після сну. У зимовий час можна наносити пінку тільки 1 раз на день — особливо, якщо шкіра пересушується в цей сезон.
Людям із проблемною і схильною до акне шкірою треба ретельно її очищати, запобігаючи розмноженню бактерій і накопиченню шкірного сала. Їм рекомендують наносити засіб двічі на добу. Вранці видаляються нічні виділення, а ввечері — очищаються пори від денних забруднень і макіяжу. Для кращого ефекту використовуйте продукт із протизапальними компонентами.
Як бачите, відповідь на запитання, чи можна користуватися пінкою для вмивання щодня, ствердна. Різниця лише в тому, скільки разів на добу її можна наносити.
До речі, треба враховувати й сезонні чинники. Взимку шкіра частіше пересушується. У цей час бажано наносити засіб 1 раз на день. Особливо це стосується людей із сухою та нормальною шкірою. Влітку, навпаки, вона більше потіє і сильніше забруднюється. Але оскільки наносити пінку більше ніж 2 рази на день не можна, то для усунення відчуття жирності можна частіше вмиватися водою. А якщо ви займаєтеся спортом, тоді рекомендується наносити пінку відразу після тренування. Це допоможе видалити піт і забруднення, які забивають пори.
Чи можна пінкою для вмивання змивати макіяж?
Пінка для вмивання очищає шкіру від забруднень і надлишків себума. Це основне її завдання. Чи можна пінкою для вмивання змивати макіяж? Ні. Нею можна тільки змивати залишки макіяжу і просто очищати шкіру від забруднень. Для зняття макіяжу підійде міцелярна вода, гідрофільна олія, молочко, гелі або легкі муси, такі як:
- Гідрофільна олія з екстрактом грейпфруту Sadoer Makeup Remover Oil
- Засіб для зняття макіяжу із зеленим чаєм 3W Clinic Green Tea Clean-Up Cleansing Water
- Очищувальна вода з маслом ши та авокадо Bioaqua Hydrating Smooth
- Засіб для зняття макіяжу з ензимами Fenyi Mild Enzyme Makeup Remover Water
Чи можна пінкою для вмивання змивати туш? Теж ні, адже вона не призначена для цієї мети. Для зняття туші підійде міцелярна вода, очищувальний бальзам або олія.
Тут важливо розуміти, що таке пінка для обличчя. Як згадувалося вище, це делікатний очищувальний засіб для вмивання, за допомогою якого видаляють забруднення і залишки макіяжу. З цим завданням вона справляється чудово. А для зняття макіяжу слід підбирати інші косметичні засоби.
Коментарі (0)