- today
- label Blog
- favorite 0 подобається
- remove_red_eye 440 погляди
- comment 0 коментарі
Тканинні маски для обличчя вважаються дуже популярними. З їхньою допомогою можна поліпшити стан шкіри, зволожуючи її та живлячи необхідними компонентами. Та й сама процедура досить приємна і покращує загальне самопочуття. Попри всі її переваги, виникає запитання: як часто можна робити маски для обличчя тканинні, щоб не нашкодити шкірі й домогтися оптимальних результатів? Спробуємо розібратися.
Чи можна використовувати тканинні маски щодня
Відповідь на запитання, чи можна робити тканинні маски щодня, залежить від кількох чинників. У тому числі від складу маски та індивідуальних особливостей людини.
Насамперед важливо дивитися на склад маски. Щодня дозволяється застосовувати маски, що містять м'які, зволожувальні та заспокійливі інгредієнти: гіалуронову кислоту, пантенол, центеллу азіатську. Ці компоненти рідко викликають подразнення шкіри навіть за умови регулярного застосування.
Є в продажу і маски з підвищеною концентрацією речовин: кислотами або ретиноїдами. За частого їх застосування шкіра може подразнюватися, почервоніти, лущитися, іноді з'являється сухість. Іноді інгредієнти порушують природний баланс шкіри, і вона стає більш чутливою. Такі маски використовувати щодня не рекомендується.
Другий момент, який важливо враховувати — тип вашої шкіри. Люди з сухою і нормальною шкірою можуть користуватися зволожувальними масками щодня, підтримуючи достатній рівень вологи. Власникам жирної або схильної до акне шкіри небажано надто часто наносити маски, оскільки це призведе до перевантаження шкіри активними компонентами й викличе загострення проблем. Їм краще проконсультуватися з дерматологом, який точно скаже, чи можна використовувати тканинні маски щодня.
Також не забувайте про індивідуальні особливості. Наприклад, людям зі зневодненою шкірою можна щодня наносити зволожувальні маски в холодну пору року. Вони допоможуть швидко відновити гідроліпідний баланс. У теплу пору року необхідність у цій процедурі відпадає.
Таким чином, наносити тканинні маски щодня можна, але тут все індивідуально. Важливо уважно підбирати склад продукції, щоб вона не принесла шкоди вашому здоров'ю. Обов'язково враховуйте тип шкіри та індивідуальні особливості організму. У принципі, ви можете наносити маски щодня, хоча зазвичай достатньо виконувати цю процедуру два-три рази на тиждень.
Які тканинні маски можна використовувати часто?
Дерматологи дозволяють часто користуватися масками 3 видів: зволожувальними, заспокійливими й антиоксидантними. У їхньому складі можуть бути такі інгредієнти:
- гіалуронова кислота — інтенсивне зволоження шкіри;
- екстракт алое вера — заспокоєння і зволоження шкіри, зниження запальних процесів і подразнення;
- пантенол — зволоження шкіри, прискорення процесу загоєння дрібних ранок;
- екстракт огірка — освіження, заспокоєння і зволоження шкіри;
- центелла азіатська — заспокійливий і загоювальний ефект, зміцнення шкірного бар'єра;
- алантоїн — пом'якшення і зволоження шкіри, зниження подразнення, прискорення процесу загоєння;
- екстракт зеленого чаю — антиоксидантний і заспокійливий ефект, зниження запалень і подразнення;
- ромашка — протизапальний ефект, заспокоєння і пом'якшення шкіри.
Усі ці інгредієнти вважаються безпечними й можуть застосовуватися щодня без шкоди для шкіри. А як часто можна робити тканинну маску для обличчя, залежить від її конкретного складу.
Чим корисні тканинні маски для обличчя?
Тканинні маски мають безліч корисних властивостей:
- Зволоження. Такі маски просякнуті сироватками й насичені інгредієнтами на кшталт гліцерину або алое вера. Завдяки цьому вони добре зволожують шкіру, роблять її м'якшою та еластичнішою.
- Живлення. До складу масок входять вітаміни, мінерали, екстракти рослин. Ці інгредієнти живлять шкіру, чинячи благотворний вплив.
- Заспокоєння. Маски містять у складі пантенол, екстракт ромашки або центеллу азіатську. Завдяки цьому вони заспокоюють шкіру: запалень, почервоніння і подразнень стає менше.
- Антиоксидантний захист. За наявності в складі екстракту зеленого чаю маски забезпечують захист шкіри від руйнівного впливу вільних радикалів. Заодно вони уповільнюють старіння шкіри.
- Поліпшення текстури. Маски забезпечують вирівнювання текстури шкіри, поліпшення її гладкості та загального тонусу, зменшення пор.
- Ліфтинг-ефект. Колаген та еластин допомагають підтягнути шкіру, роблять її пружною та еластичною.
- Освітлення шкіри. Вітамін С і екстракти фруктів сприяють зменшенню пігментації, вирівнюванню тону шкіри та її освітленню.
При цьому маски дуже прості в застосуванні. Їх не треба змивати, що робить таке рішення зручним варіантом для людей, які хочуть швидко поліпшити стан шкіри. Результат вони забезпечують миттєвий, тож шкіра одразу стає зволоженою і сяючою. Деякі маски допомагають у боротьбі з акне, знижуючи кількість висипань і запобігаючи їхній повторній появі.
Як правильно використовувати тканинні маски?
Щоб тканинні маски були ефективними, треба знати, як правильно їх використовувати. Інструкція нескладна:
- Ретельно очистіть обличчя за допомогою м'якого очищувального засобу. Так ви видалите макіяж, забруднення та надлишки шкірного сала. Це потрібно, щоб сприяти кращому проникненню компонентів маски в шкіру.
- Нанесіть тонік і видаліть залишки очищувального засобу. Це теж сприяє кращому всмоктуванню всіх речовин з маски.
- Акуратно прикладіть маску до обличчя, починаючи з області очей і рухаючись до країв обличчя. Перевірте, що вона щільно прилягає до шкіри, а складок і бульбашок повітря немає.
- Зачекайте 15-20 хвилин (точний час дивіться в інструкції виробника). Зазвичай цього достатньо для того, щоб шкіра ввібрала всі компоненти.
- Прийміть горизонтальне положення, щоб маска не зсувалася і не сповзала. Краще за все полежати на дивані в розслабленому стані.
- Зніміть маску, починаючи з країв. Сироватку, що залишилася, можете розтерти на обличчі, шиї або зоні декольте легкими рухами.
Знявши маску, нанесіть ваш звичайний зволожувальний крем або сироватку, щоб запечатати всі корисні компоненти в шкірі. Змивати сироватку від тканин маски зазвичай не потрібно. Але якщо ви відчуваєте, що шкіра липка або подразнена, обполосніть обличчя прохолодною водою.
Як часто застосовувати тканинні маски, залежить від їхнього складу. Уважно подивіться перелік компонентів, вивчіть інструкцію виробника і підберіть зручну для себе частоту застосування.
Висновок
Підсумуємо. Щоб зрозуміти, як часто потрібно користуватися тканинними масками, дивіться на їхній склад. За наявності зволожувальних і заспокійливих речовин можете користуватися ними щодня. Якщо в складі є активні компоненти, тоді користуйтеся маскою кілька разів на тиждень — так ви уникнете подразнення шкіри.
Визначаючи, як часто користуватися тканинними масками, враховуйте і ваш тип шкіри. Якщо вона суха і нормальна, можете наносити маски щодня. Якщо ж у вас жирна або схильна до акне шкіра, тоді слід скоротити частоту застосування до двох-трьох разів на тиждень. Щоб не помилитися і підібрати безпечну для себе періодичність застосування масок, зверніться до дерматолога, який дасть докладні рекомендації з урахуванням ваших індивідуальних особливостей.
Коментарі (0)