- today
- label Blog
- favorite 0 подобається
- remove_red_eye 86 погляди
- comment 0 коментарі
Гладка пружна шкіра з рівним тоном – один із головних показників зовнішньої привабливості. Однак нерідко на обличчі з'являються прищі або вугрі, передчасні зморшки, пігментні плями або розширені пори. Сучасна косметична індустрія пропонує багато засобів, щоб упоратися з недосконалостями та покращити зовнішній вигляд шкіри. Одним з найефективніших і найбезпечніших засобів є ніацинамід, що відмінно зарекомендував себе в косметології.
Що таке ніацинамід
Ніацинамід є біологічно доступною формою водорозчинного вітаміну B3, відомого також як нікотинова кислота або ніацин. Речовина необхідна для безлічі фізіологічних процесів, що протікають в організмі, та бере активну участь у метаболізмі.
Вітамін володіє широким спектром дії. У дерматології ніацинамід використовується, зокрема, для профілактики та боротьби зі старінням у складі комплексної anti-age терапії, для освітлення пігментації, лікування себореї та акне.
Ніацинамід — один із небагатьох компонентів, які можна використовувати власникам чутливої шкіри. Компонент підвищує захисні функції дерми, робить її менш сприйнятливою до зовнішніх подразників, зменшує почервоніння та хворобливу чутливість навіть нетолерантної шкіри. Вітамін B3 можна використовувати при розацеа, а також наносити на вразливу шкіру навколо очей.
Корисні властивості ніацинаміду
Що робить ніацинамід для шкіри? Вітамін B3 – універсальний, безпечний і корисний компонент, який входить до складу високоефективних доглядових засобів.
Підтверджені властивості ніацинаміду:
- робить тон шкіри однорідним;
- бере активну участь у засвоєнні білка, що відповідає за пружність шкіри;
- освітлює тон, усуває пігментні плями та шрами;
- утримує вологу, не допускаючи дегідратації та лущення;
- зменшує вираженість пор;
- зміцнює шкірні покриви, забезпечуючи їх еластичність;
- нормалізує вироблення себуму, усуває підвищену жирність;
- посилює ліпідний бар'єр, знижуючи надмірну чутливість шкіри;
- нейтралізує почервоніння та запалення;
- бореться зі старінням, зменшує глибину та виразність зморшок.
Унікальною якістю ніацинаміду є універсальність: речовина однаково корисна і для зрілої шкіри з ознаками в'янення, і для молодої шкіри, головні проблеми якої – жирність, чорні крапки та висипання. При цьому включення вітаміну B3 у свій догляд рекомендовано і тим, хто не має скарг на стан шкіри. Компоненту під силу захистити від багатьох проблем, зробити шкіру ще красивішою та сяючою.
Коли і як використовувати ніацинамід
Вітамін B3 – безпечний засіб, тому спеціальних інструкцій, як правильно використовувати ніацинамід, немає. Великим плюсом продукту й те, що він добре вписується в стандартну б’юті-рутину.
Сьогодні виробники пропонують різноманітність косметичних продуктів з вітаміном B3:
- засоби для вмивання;
- лосьйони;
- креми;
- сироватки;
- есенції;
- гелі;
- тоніки;
- маски.
Зазвичай фахівці рекомендують наносити засіб двічі на добу – вранці та ввечері. Якщо ж шкіра відрізняється надмірною чутливістю, використання можна скоротити до одного разу на день, наносячи продукт або вранці, або ввечері. Це правило застосовується і на початку курсу, коли важливо дізнатися реакцію шкіри на новий засіб для догляду.
Що стосується особливостей використання, то концентровані засоби краще наносити на ніч (наприклад, сироватку або есенцію), а вранці використовувати гель для вмивання або тонік з ніацином.
З чим можна і з чим не можна поєднувати ніацинамід
Незважаючи на універсальність, безпеку та корисність вітаміну B3, існують застереження щодо використання речовини. Особливо це стосується поєднання ніацинаміду з іншими компонентами. Неправильні комбінації здатні нейтралізувати корисні властивості інгредієнтів або створювати потенційно небезпечні хімічні сполуки, які можуть подразнювати чи пересушувати шкіру.
З чим не можна поєднувати ніацинамід
Найчастіше запитують: чи можна поєднувати кислоти та ніацинамід? Косметологи не рекомендують застосовувати вітамін у дуеті з продуктами, що мають високу кислотність (наприклад, лимонна, молочна, гліколева кислота). Вступаючи у взаємодію, інгредієнти знижують pH шкіри, що загрожує підвищеною сухістю, алергічними реакціями та подразненням.
До списку речовин, погано сумісних з ніацинамідом, належать:
- кислоти АНА/ВНА;
- нестабільна (кисла) форма вітаміну С – аскорбінова кислота;
- ретиноїди (при дуже чутливій шкірі чи недотриманні правил роздільного використання).
За словами лікаря дерматолога-косметолога, кандидата медичних наук Олени Кравчук, ніацинамід не слід поєднувати з силіконами, оліями та парафіном, які нейтралізують його корисний ефект. Ці речовини утворюють на поверхні епідермісу щільну плівку, через яку корисний компонент просто не може проникнути у глибокі шари шкіри.
З чим можна поєднувати ніацинамід
Ніацинамід успішно поєднується з багатьма інгредієнтами. Засоби можуть поєднуватися один з одним у складі одного б’юті-продукту, а також використовуватися почергово в комплексній терапії. У останньому випадку необхідно знати, з чим поєднується ніацинамід, та грамотно використовувати корисні властивості кожного інгредієнта.
Нешкідливими та найбільш вдалими комбінаціями косметологи називають:
- Ніацинамід + гіалуронова кислота. Ефективна комбінація, що запобігає втраті вологи та зміцнює епідермальний шар завдяки властивостям кожного компонента. Гіалуронова кислота глибоко зволожує шкіру, а ніацинамід утримує вологу всередині клітин.
- Ніацинамід + ретинол. Застосування ретиноїдів часто подразнює шкіру, тоді як ніацинамід має заспокійливі властивості, знімаючи подразнення та почервоніння. Однак обидва засоби не слід застосовувати одночасно; краще наносити їх у різний час доби.
- Ніацинамід + азелаїнова кислота. Обидва компоненти чудово зарекомендували себе у боротьбі з пігментацією та слідами постакне. Застосовуючись комплексно, підвищують ефективність один одного, не подразнюючи шкіру.
- Ніацинамід + стабільна форма вітаміну С. На відміну від аскорбінової кислоти, поєднання вітаміну В3 зі стабільною формою вітаміну С не є агресивним та травмуючим шкіру. Інгредієнти вдало доповнюють одне одного, приносячи шкірі подвійну користь, а їх вплив не є взаємно нейтралізуючим.
- Ніацинамід + саліцилова кислота. Дует добре працює при схильній до висипу, проблемній шкірі з підвищеним виділенням шкірного сала. Саліцилова кислота очищає пори, розчиняє сальні пробки, а ніацинамід блокує запальний процес.
- Ніацинамід + центелла. Комбінація вважається однією з найдієвіших при чутливій, схильній до почервоніння шкіри. Спільне застосування ніацину та центелли заспокоює, зменшує вираженість висипів та ступінь почервоніння, наприклад, при розацеа.
Іноді протягом перших тижнів використання проблемна шкіра може реагувати на ніацинамід незначним висипом. Це свідчить про очищення шкірних покривів від накопичених токсинів, які з часом викликали б більш інтенсивні висипання.
Як вибрати відповідний засіб з ніацинамідом
Щоб косметика принесла максимум користі, необхідно знати основні правила вибору та застосування:
- Визначити тип продукту. Ніацинамід представлений у різних формах, включаючи креми, тоніки, а також есенції та сироватки. Останні містять більш високий рівень вітаміну та мають більш виражену дію.
- Підібрати потрібну концентрацію. Косметичні продукти можуть містити різну кількість ніацинаміду – від 2 до 10%. Фахівці рекомендують починати з меншої концентрації та за відсутності негативної реакції збільшувати дозування компонента.
- Вибирати якісну продукцію від перевірених брендів. Якщо ви хочете вдосконалити та оздоровити шкіру – купуйте косметику з ніацинамідом, ефективність якої підтверджена у наукових лабораторіях.
Як і в випадку з будь-яким косметичним засобом, на початку курсу важливо стежити за реакцією шкіри. Вітамін B3 вважається безпечною та гіпоалергенною речовиною, але виключити подразнення або симптоми алергії ніколи не буде зайвим. Особливо це стосується концентрованих продуктів з високим дозуванням компонента.
Обираючи beauty-засіб для сухої шкіри з підвищеною чутливістю, важливо звернути увагу на нижчу концентрацію ніацинаміду (до 5%). Максимально висока концентрація (10%) добре переноситься щільною, схильною до жирності шкірою. Великі дози речовини помітно освітлюють пігментацію, зменшують акне та «стирають» з поверхні епідермісу укрупнені пори.
Чи можна використовувати ніацинамід щодня
Доглядову косметику з вітаміном B3 можна застосовувати щодня, наносячи двічі на добу – вранці та ввечері. Відповідаючи на запитання, як часто використовувати ніацинамід потрібно сказати, що регулярність важлива для досягнення кращого та стійкого результату. Це стосується і омолодження зрілої шкіри, і боротьби з запальним процесом, і якісного зволоження подразненої шкіри, схильної пересихати та лущитися.
Косметика з вітаміном В3 зазвичай добре переноситься, не викликаючи неприємних симптомів. Головна умова – не перевищувати допустиме денне дозування. Крім того, використання речовини можливе будь-якої пори року. Влітку компонент захищає від гіперпігментації, а взимку – запобігає надмірній сухості, зміцнюючи захисний бар'єр шкіри для боротьби з травмуючим впливом холоду та вітру.
Чи можна використовувати ніацинамід влітку
Використання ніацинаміду влітку не лише дозволяється, а й вітається. Особливо це стосується володарів жирного чи комбінованого типу шкіри. На відміну від багатьох компонентів, що загострюють фоточутливість шкіри (наприклад, АНА/ВНА кислот) та небажані для використання влітку, вітамін захищає епідерміс від шкідливого впливу УФ-променів.
Говорячи про те, як діє ніацинамід влітку, варто підкреслити, що вітамін:
- нормалізує роботу сальних залоз;
- суттєєво знижує вироблення себуму;
- дозволяє контролювати жирний блиск;
- звужує пори;
- сприяє рівномірному розподілу пігменту меланіну, не допускаючи пігментації.
Будучи сильним антиоксидантом, речовина активно бореться з пошкодженнями, спровокованими впливом інтенсивного ультрафіолету, та запобігає фотостарінню.
Чому варто включити ніацинамід у свій догляд
Ніацинамід (легкозасвоювана форма вітаміну B3) – сильнодіючий та мультифункціональний beauty-компонент, що приносить користь будь-якому типу шкіри, незалежно від вікових чи індивідуальних особливостей. Ефективність речовини доведена наукою, тому вітамін B3 входить до складу багатьох космецевтичних продуктів.
Що робить ніацинамід для шкіри? Речовина показана при розацеа, вугрових висипах, запаленнях, себореї, лущенні та зневодненні шкіри. Вітамін B3 добре зарекомендував себе у боротьбі зі старінням та гіперпігментацією в антивіковій терапії.
Для різних типів шкіри призначені різні засоби з ніацинамідом та різна концентрація речовини, яка може змінюватись від 2% до 10%. Включати ніацинамід у щоденну рутину можна незалежно від пори року, у тому числі влітку. Речовина безпечна навіть для чутливої шкіри, якщо правильно підібрати концентрацію та не перевищувати добового дозування вітаміну В.
Використання б'юті-продуктів з ніацинамідом помітно покращить стан шкіри, подарувавши їй здорове сяйво, пружність та доглянутий вигляд.
Коментарі (0)