Як правильно мити пензлі та спонжі для макіяжу. Де зберігати б'юті приладдя

Грамотний догляд за пензлями й спонжами для макіяжу — невіддільна частина турботи про вашу шкіру і гарантія якісного макіяжу. Чисті інструменти не тільки сприяють рівнішому і точнішому нанесенню косметики, а й запобігають усіляким подразненням і висипанням. Попри важливість цієї процедури, багато людей ігнорують її або просто не знають, як правильно доглядати за пензлями для макіяжу. Нижче наведено основні рекомендації, які допоможуть зберегти інструменти в ідеальному стані.

Навіщо потрібно мити пензлі та спонжі для макіяжу

Перш ніж розглядати питання, як мити пензлики для макіяжу, розберімось, навіщо це взагалі потрібно робити. На те є кілька важливих причин:

  1. Гігієна. Пензлі та спонжі регулярно контактують зі шкірою, що робить їх сприятливим середовищем для розмноження бактерій, мікробів і грибків. Якщо не мити ці інструменти, то мікроорганізми потраплять на шкіру, що призведе до появи подразнень, прищів та інших проблем. Цілком вагома причина вивчити питання, як помити спонж і пензлі для макіяжу.
  2. Якість макіяжу. Через забруднені пензлі та спонжі косметика наноситиметься нерівномірно. А це вплине на кінцевий результат макіяжу. У пензликах накопичуються залишки косметики, олії та бруду, що заважає точному нанесенню і змішуванню косметичних продуктів.
  3. Довговічність інструментів. Регулярно чистячи пензлі та спонжі, ви зможете підтримувати їх у хорошому стані та продовжите термін служби. Забруднені інструменти швидше зношуються, плюс у них часто випадають або деформуються щетинки. І це вагома причина розібратися в питанні, як мити пензлі для макіяжу.
  4. Запобігання проблемам зі шкірою. Через скупчення залишків косметики й бруду підвищується ризик шкірних проблем. Знаючи, як правильно мити пензлі для макіяжу і регулярно виконуючи цю нескладну процедуру, ви легко уникнете цієї проблеми.
  5. Професіоналізм. Для професійних візажистів чисті пензлі та спонжі — це стандарт професійної гігієни. Також це елементарний знак поваги клієнтів, що допомагає підтримувати їхню довіру до себе. Професійний візажист обов'язково має знати, як помити пензлики для макіяжу, адже це частина його роботи.

Як зазначає експерт у сфері професійного макіяжу О. Лисенко, регулярне миття пензлів і спонжів для макіяжу — це ознака любові до себе. Коли жінка доглядає за інструментами для макіяжу, вона піклується про свою шкіру і підтримує високу якість макіяжу, що підкреслює її красу.

Як чистота пензлів і спонжів впливає на шкіру

Другий важливий момент, який треба розуміти — наскільки негативно на шкіру можуть вплинути брудні пензлі та спонжі. Якщо не знати, як помити спонж для макіяжу і пензлі для макіяжу, ви неминуче зіткнетеся з такими проблемами:

  • Прищі та акне. У пензлях і спонжах поступово накопичуються бактерії, олії, залишки макіяжу і мертві клітини шкіри. При повторних використаннях ці забруднення забиватимуть пори, що призведе до утворення прищів і акне. Знаючи, як мити спонж і пензлі, ви уникнете цієї проблеми.
  • Подразнення і запалення. Через брудні інструменти для макіяжу часто з'являється подразнення шкіри. Особливо, якщо у вас чутлива шкіра. Частинки бруду і залишків косметики нерідко спричиняють почервоніння, свербіж і дискомфорт, тож рекомендуємо розібратися з питанням, як очистити пензлики для макіяжу і спонжі.
  • Інфекції. На брудних кистях і спонжах розмножуються бактерії та мікроби. Вони можуть викликати шкірні інфекції — наприклад, фолікуліт (запалення волосяних фолікулів). У найгіршому випадку це призведе до необхідності звернення до лікаря. Щоб не доводити до подібних ситуацій, краще один раз розібратися, як помити пензлі для макіяжу — тим більше, що це зовсім нескладно.
  • Алергічні реакції. Забруднені інструменти містять алергени та подразники, які можуть викликати алергічні реакції. Особливо це актуально для людей з алергією на певні компоненти косметичних засобів, адже в такому разі значно підвищується ризик появи неприємних симптомів.
  • Погіршення текстури шкіри. Якщо регулярно користуватися брудними пензлями й спонжами, це негативно позначиться на текстурі шкіри. Через постійний контакт із забруднювачами вона стане шорсткою і нерівною. Щоб не доводити до цього, просто вивчіть питання, як мити спонж для макіяжу.

Як бачите, при нанесенні макіяжу забрудненими інструментами можна зіткнутися з цілою низкою шкірних проблем. Щоб запобігти їм, достатньо лише правильно мити пензлі та спонжі.

Як правильно очищати пензлі для макіяжу

Перед тим як помити пензлик для макіяжу, треба виконати нескладні підготовчі дії. Для цієї процедури вам знадобиться спеціальний засіб для миття таких інструментів. Саме ним рекомендують користуватися професійні візажисти. Якщо такого немає, можна користуватися м'яким шампунем або дитячим милом. Застосовувати агресивні мийні засоби не рекомендується, інакше ви безповоротно пошкодите інструменти для макіяжу.

Також підготуйте чистий рушник. Опціонально можете взяти спеціальний килимок або рукавичку для очищення кистей. Це необов'язково, але з ними буде легше виконувати цю процедуру.

Потім дотримуйтесь простої інструкції, як очистити пензлики для макіяжу:

  1. Змочіть пензлики теплою водою. Тримайте їх щетинками вниз, щоб вода не потрапила в основу пензля. В іншому разі це послабить клей і призведе до випадання щетинок.
  2. Нанесіть невелику кількість спеціального засобу для чищення пензлів на долоню або заздалегідь підготовлений килимок/рукавичку. Якщо такого засобу немає, використовуйте м'який шампунь.
  3. Акуратно обертайте пензель у мийному засобі, створюючи піну. Якщо користуєтеся килимком або рукавичкою, водіть пензлик рельєфною поверхнею — так очищення буде глибшим. Переконайтеся, що ви очистили всі щетинки, особливо біля основи.
  4. Добре промийте пензель під теплою водою, тримаючи його щетинками вниз. Промивайте інструмент доти, доки вода не буде чистою і без слідів піни.
  5. Якщо пензель занадто брудний, повторіть процедуру очищення і промивання ще раз.
  6. Потім акуратно відіжміть надлишки води з щетинок пензля пальцями. Дійте гранично обережно, щоб не пошкодити щетинки.

Все, тепер ви знаєте, як доглядати за пензлями для макіяжу. Як бачите, нічого складного немає, процедура максимально проста. Наостанок залишиться тільки висушити їх.

Як сушити пензлі для макіяжу? Тут теж все гранично просто. Покладіть пензлі на чистий рушник, надавши їм форму. А потім почекайте, поки вони висохнуть природним чином. Найкраще розміщувати пензлі таким чином, щоб щетинки звисали з краю поверхні — так ви уникнете деформації форми.

Як часто мити пензлі для макіяжу? Експерти радять чистити їх після кожного застосування. Але оскільки у багатьох жінок немає стільки вільного часу, то можна дотримуватися таких рекомендацій:

  • пензлі для пудри й рум'ян чистіть 1-2 рази на тиждень за умови їх щоденного використання;
  • пензлі для нанесення рідких засобів чистіть після кожного використання (тут по-іншому ніяк).

Глибоке очищення рекомендується проводити мінімум 1 раз на місяць. Від стандартного воно відрізняється тільки тим, що тут для миття інструментів використовується спеціальний дезінфікуючий засіб.

Як очистити спонж від косметики?

Тепер розглянемо, як очистити спонж для макіяжу. Для виконання цієї процедури вам знадобиться рушник і засіб для чищення спонжів. Як варіант, можете взяти м'який шампунь.

Інструкція, як відмити спонж від тонального крему та інших забруднень, теж нескладна:

  1. Змочіть спонж теплою водою. Переконайтеся, що він повністю ввібрав воду і збільшився в розмірах.
  2. Нанесіть на нього невелику кількість м'якого шампуню або спеціального засобу для чищення спонжів. Також дозволяється використовувати мило без агресивних хімічних компонентів.
  3. Акуратно стисніть спонж кілька разів, щоб мийний засіб почав пінитися і проникав углиб нього. Потріть спонж пальцями або м'яко втирайте мийний засіб круговими рухами.
  4. Потім гарненько промийте спонж під теплою водою. Продовжуйте стискати його, щоб видалити всі залишки мийного засобу та косметики. Промивайте його, поки вода не буде чистою.
  5. Якщо спонж, як і раніше, брудний, нанесіть мийний засіб ще раз. Потім повторіть процедуру масажу і полоскання стільки, скільки знадобиться до повного очищення.
  6. Далі акуратно відіжміть надлишки води зі спонжа. Не викручуйте його, щоб не пошкодити матеріал.

Ось і все. Тепер ви знаєте, як помити спонж для тонального крему. Як бачите, процедура виконується приблизно так само, але з невеликими відмінностями. Потім потрібно лише почекати, поки він висохне.

Як сушити спонж для макіяжу? Покладіть його на чистий рушник і просто почекайте, поки він висохне. Не кладіть його в закриті контейнери або в місцях з поганою вентиляцією, інакше може з'явитися цвіль.

Як часто потрібно чистити спонж? Якщо по-хорошому, то після кожного використання. Якщо такої можливості немає, тоді раз на тиждень (за умови, що користуєтеся ним щодня).

До речі, ця інструкція підходить і в тому разі, якщо вас цікавить питання, як очистити б'юті блендер. Він миється точно за таким самим алгоритмом.

Враховуйте, що регулярне чищення — це добре, але інструменти для макіяжу мають обмежений термін служби й періодично слід купувати нові. Як часто потрібно міняти спонж для макіяжу? Рекомендації професійних візажистів такі: за щоденного використання — раз на 1-3 місяці, за непостійного використання — раз на 3-6 місяців. При цьому важливо стежити за станом спонжа і міняти його відразу, щойно він почав рватися, втрачати форму, став жорстким або на ньому з'явилися плями, які неможливо видалити. Те ж саме стосується і пензлів: стежте за їхнім станом і за потреби купуйте нові.

Де і як зберігати спонжі та пензлики для макіяжу?

Крім регулярного чищення треба також знати, як правильно зберігати пензлі для макіяжу. Грамотне зберігання допомагає підтримувати інструменти для макіяжу в чистоті та подовжує їхній термін служби.

Спочатку розглянемо рекомендації, як зберігати пензлики для макіяжу:

  • Зберігайте пензлики у вертикальному положенні щетинками догори. Так ви уникнете деформації щетинок і полегшите доступ до пензликів.
  • Уникайте вологих місць. Не зберігайте пензлики у ванній кімнаті та інших місцях з підвищеною вологістю, оскільки це може призвести до розвитку бактерій і пошкодження інструментів.

Де можна зберігати пензлі для макіяжу? Тут є різні варіанти. Ви можете використовувати склянки, тримачі для пензликів або спеціальні органайзери для макіяжу. Тільки переконайтеся, що вони чисті та сухі.

У чому зберігати пензлі для макіяжу, якщо ви хочете взяти їх із собою в дорогу? У цьому випадку використовуйте чохли та футляри, які захистять інструменти від пилу та пошкоджень. Також ними можна користуватися при тривалому зберіганні пензликів.

Тепер розглянемо рекомендації, як зберігати спонж для макіяжу:

  • Тримайте спонжі в сухому місці, щоб запобігти зростанню бактерій і цвілі. Ніколи не зберігайте мокрі спонжі в закритих контейнерах або косметичках.
  • За можливості зберігайте спонжі на чистій поверхні, де вони будуть вільно сушитися. Наприклад, на підставці або спеціальній сушарці для спонжів.
  • Використовуйте контейнери з отворами або сітчасті мішечки для зберігання спонжів. Вони забезпечують хорошу вентиляцію і сприяють швидкому висиханню спонжів.

Перед тим, як прибрати пензлики й спонжі на зберігання, обов'язково добре їх промийте і висушіть. Так ви продовжите термін служби інструментів для макіяжу і зможете користуватися ними тривалий час.

І не забувайте підтримувати порядок в аксесуарах для макіяжу. Розділіть пензлики за типом і призначенням, щоб підтримувати їх у хорошому стані та швидко знаходити потрібний інструмент. Дотримуючись цих простих рекомендацій, ви зможете підтримувати пензлики й спонжі в чистоті, забезпечуючи якісне нанесення косметики та піклуючись про здоров'я вашої шкіри.

Висновок

Тепер ви знаєте, як обробляти пензлі для макіяжу і як очистити спонж від тоналки. Інструкції дуже прості, тож жодних труднощів бути не повинно. За часом ця процедура триває недовго, тому не лінуйтеся і виконуйте її регулярно. Так ви подовжите термін служби інструментів для косметики й уникнете необхідності занадто часто купувати нові аксесуари. А найголовніше — запобіжите можливим шкірним захворюванням і збережете здоров'я вашої шкіри.

Коментарі (0)

На даний момент немає коментарів