- today
- label Blog
- favorite 0 подобається
- remove_red_eye 605 погляди
- comment 0 коментарі
На якісній доглядовій косметиці завжди вказується, для якого типу шкіри вона призначена, але не всі знають, як визначити тип шкіри обличчя без допомоги косметолога та чому це важливо. Догляд за шкірою обличчя повинен здійснюватися відповідно до її типу. Від цього залежить правильний вибір косметики та доглядових процедур - засоби та процедури, корисні для сухої шкіри, протипоказані при надмірній жирності, та навпаки. Тому перш ніж купувати косметику, необхідно дізнатися свій тип шкіри обличчя. Як визначити його в домашніх умовах, які методи оцінки типу шкіри існують і чим відрізняються різні типи один від одного?
Які існують типи шкіри та як визначити свій тип
Косметологи, які точно знають, як визначити тип шкіри та який догляд потрібен шкірі різних типів, використовують класифікацію, засновану на рівні активності сальних залоз. Залежно від рівня секреції шкірного сала (себума) шкіра підрозділяється на нормальну, суху, жирну та комбіновану. Найпростіший спосіб, як дізнатися свій тип шкіри, полягає у вивченні її зовнішнього вигляду та дослідженні за допомогою дотиків. Кожен тип шкіри має низку характерних ознак.
Нормальний тип шкіри
Нормальною вважається шкіра з оптимальною, збалансованою активністю сальних залоз, достатнім, але не надмірним виробленням себума. Як дізнатися свій тип шкіри обличчя власникам нормальної шкіри? Орієнтуйтеся на такі ознаки:
- шкіра в основному матова, з легким, ледь помітним блиском переважно навколо носа;
- немає ділянок з лущенням і яскраво вираженим блиском;
- пори не кидаються в очі;
- колір рівний, з легким здоровим рум'янцем;
- шкіра м'яка на дотик, гладка, помірно щільна, еластична;
- несприятливі зовнішні впливи (перепади температур, вітер, сонце), зміна сезонів і фаз менструального циклу не чинять помітного впливу на стан нормальної шкіри;
- прищі, вугри, інші висипання з'являються вкрай рідко.
Нормальна шкіра схильна до природного старіння більшою мірою, ніж жирна, але меншою в порівнянні з сухою. Шкіра цього типу найменш вибаглива до догляду, основна її потреба - зволоження.
Жирний або проблемний тип
При гіперсекреції сальних залоз себум вкриває шкіру досить товстим щільним шаром. З одного боку, цей шар забезпечує захист від несприятливих зовнішніх впливів, перешкоджає втраті вологи, уповільнює процес старіння. З іншого боку, жир може закупорювати пори та служити живильним середовищем для розмноження бактерій, які провокують запалення. Тому таку шкіру ще називають проблемною, вона схильна до запальних висипань. Ознаки жирної шкіри помітити нескладно:
- пори розширені, добре помітні, шкіра нагадує апельсинову кірку;
- обличчя блищить, жирний блиск помітний на різних ділянках;
- колір може бути тьмяним, нездоровим;
- шкіра досить груба, з нерівномірним рельєфом, зате мімічні зморшки відсутні або ледь помітні;
- часто на обличчі з'являються чорні точки, а також прищі;
- на дотик шкіра щільна та масляниста.
Жирна шкіра потребує ретельного очищення, зволоження (слід використовувати засоби з легкою текстурою), регулювання секреції сальних залоз, матування для усунення блиску. При появі прищів, вугрової висипки потрібно додатково використовувати засоби з протизапальними та заспокійливими компонентами.
Суха шкіра обличчя
Жирова плівка на поверхні сухої шкіри занадто тонка, вона не забезпечує надійного захисту від зовнішніх впливів і не утримує вологу всередині епідермісу. Тому суха шкіра дуже вразлива, часто чутлива, схильна до подразнень. Її власникам визначити тип шкіри обличчя допоможуть такі ознаки:
- шкіра матова, зовсім без блиску;
- вона часто лущиться або вкривається тонким білястим нальотом з відмерлих часточок, які ще не відлущилися;
- пори зовсім не помітні;
- суха шкіра досить привабливо виглядає в юності, але без правильного догляду рано тьмяніє та вкривається сіточкою зморшок;
- на дотик вона дуже тонка, суха, нееластична, часто шорстка;
- на сухій шкірі зрідка з'являються прищі, але дуже часто її власники стикаються з почервонінням, подразненням і свербінням, утворенням болючих мікротріщин.
Суха шкіра потребує інтенсивного живлення, додаткового зволоження, профілактики подразнень.
Комбінований (змішаний) тип шкіри обличчя
Попередні поради, як дізнатися, який тип шкіри, стосувалися випадків, коли рівень активності сальних залоз на всіх ділянках обличчя однаковий. Але людей зі 100% сухою або 100% жирною шкірою небагато, значно частіше вона буває змішаною, комбінованою. Наприклад, жирною в Т-зоні (лоб-ніс) і сухою на щоках. Відповідно, власники комбінованої шкіри виявляють у себе ознаки, характерні для різних типів, зазвичай в такому поєднанні:
- Т-зона з жирним блиском і помітними порами;
- на носі, лобі часто з'являються чорні точки та вугри;
- щоки матові, легко червоніють, часто лущаться.
Важливо! Жирна шкіра в Т-зоні та суха в зоні щік, вилиць - найбільш поширене, типове, але не єдине можливе поєднання. Говорити про комбіновану шкіру можна в усіх випадках, коли шкіра обличчя на окремих ділянках має виражений жирний блиск, розширені пори, а на інших - суха, стягнута, лущиться або нормальна. Основна складність догляду за комбінованою шкірою полягає в тому, що для різних ділянок обличчя потрібні засоби з різним ефектом, текстурою, складом.
Як визначити свій тип шкіри самостійно
Існує кілька методів, як перевірити, який у тебе тип шкіри:
- візуальна оцінка;
- аналіз суб'єктивних відчуттів;
- вивчення процесу нанесення макіяжу та його результатів;
- простий тест з серветкою;
- тест з 4 серветками (визначення типу шкіри на різних ділянках обличчя).
Практично всі поради косметологів, як перевірити свій тип шкіри, починаються однаково: обличчя потрібно очистити за допомогою м'якого засобу для вмивання, вмитися, промокнути залишки води паперовим рушником і не використовувати більше ніяких засобів.
Візуальний метод полягає в огляді обличчя через годину після вмивання. Основний критерій - наявність-відсутність блиску шкіри, при наявності - його вираженість і локалізація. Приблизно через 1,5-2 години після вмивання при недостатньому виробленні шкірного сала виникає відчуття стягнутості. Ось простий спосіб, як дізнатися, який тип шкіри на обличчі, за поєднанням цих двох особливостей:
- через годину та більше після вмивання навколо носа з'являється легкий блиск, відчуття в цілому комфортні або виникає ледь помітне відчуття стягнутості - шкіра нормальна;
- спочатку з'являється блиск в Т-зоні, потім починає блищати все обличчя, при цьому відчуття стягнутості не турбує - шкіра жирна;
- блиск не з'являється ні через годину, ані пізніше, але виникає виражене відчуття стягнутості, яке наростає, може завдавати дискомфорту та навіть болю;
- помітний блиск в Т-зоні та відчувається стягнутість в області вилиць, щік - шкіра змішана.
Тест з серветкою проводиться приблизно через 2 години після вмивання. Можна прикладати одну серветку до різних ділянок обличчя. Суха шкіра взагалі не залишає слідів на папері, а дотики серветки до неї викликають не дуже приємні відчуття. Після контакту з нормальною шкірою на серветці залишаються ледь помітні сліди жиру, якщо шкіра комбінована, жиру на серветці буде більше, а після промокання жирної шкіри вона стає помітно промасленою. Простий тест дозволяє без зусиль розпізнати суху та жирну шкіру, але щоб відрізнити нормальну шкіру від комбінованої, краще скористатися чотирма різними серветками для окремих зон:
- Лоб.
- Ніс.
- Щоки.
- Підборіддя.
Результат:
- всі 4 серветки чисті, без слідів - шкіра суха;
- всі 4 серветки з помітними масляними плямами - жирна;
- деякі серветки (найчастіше 1 і 2) сильно жирні, інші повністю сухі (зазвичай 3) або з легкими слідами жиру – комбінована;
- незначні сліди жиру тільки на 3 або на всіх серветках - нормальна.
Також є допоміжний спосіб, як визначити, який у тебе тип шкіри, за «поведінкою» декоративної косметики та реакцією на доглядові засоби. Власницям жирної шкіри вкрай складно підібрати стійку основу під макіяж, вже через півгодини після нанесення він пливе разом з основою, часто збивається в грудки. Ефект після застосування очищувальних засобів тримається недовго, шкіра незабаром знову починає блищати. На суху шкіру декоративна косметика з самого початку не лягає, відразу обсипається, креми вбираються моментально, після нанесення засобів для догляду часто відчувається пощипування.
Чи може тип шкіри змінюватися з віком
Тип шкіри (суха, жирна, нормальна або комбінована) залежить від активності сальних залоз, це вроджена, генетично обумовлена особливість. Тип шкіри залишається незмінним протягом усього життя, але може змінюватися її стан (зневоднена, подразнена, запалена тощо). На стан шкіри в поточний момент впливають різноманітні зовнішні та внутрішні фактори, в тому числі вік, від якого залежить гормональний фон. Так, суха шкіра - це постійна характеристика, а зневоднена - тимчасовий стан, який може бути наслідком природного старіння, впливу агресивних атмосферних факторів, неправильного догляду. І навпаки, правильний комплексний догляд відповідно до типу шкіри дозволяє скорегувати її стан, попередити проблеми, характерні для даного типу. Тому догляд повинен починатися з правильного визначення типу шкіри обличчя.
Коментарі (0)