Кондиціонер і бальзам для волосся: Чим вони відрізняються і як їх комбінувати?

Для створення привабливого образу необхідно регулярно стежити за своїм волоссям. Причому бажано користуватися засобами для догляду, за допомогою яких можна досягти бажаного результату. Найпопулярнішими продуктами для догляду за локонами вважаються кондиціонер і бальзам. Багато людей їх плутають, хоча у кожного рішення є свої переваги.

Важливо розуміти, у чому різниця між бальзамом і кондиціонером, чи можна їх наносити одночасно і в якому порядку. За некоректного підходу волосся не отримає оптимальний захист і зволоження, а іноді може навіть пошкодитися. Розгляньмо всі ключові моменти, щоб ви розуміли, що купити: кондиціонер або бальзам або обидва продукти відразу.

У чому різниця між кондиціонером і бальзамом для волосся?

Ключова відмінність бальзаму і кондиціонера для волосся полягає в їхніх властивостях і глибині впливу. Обидва засоби застосовують для поліпшення здоров'я локонів, але вони мають різні завдання.

Кондиціонер забезпечує поверхневий догляд. Він розгладжує локони, закриває кутикули й створює спеціальний бар'єр для захисту. А бальзам проникає у волосяну структуру, а потім живить зсередини. Розглянемо докладніше, чим відрізняється бальзам і кондиціонер для волосся, щоб ви розуміли, який продукт краще придбати.

Що робить бальзам для волосся?

Бальзам має багато позитивних властивостей: поживні, відновлювальні, зволожувальні. Проникаючи в структуру локонів, він підживлює і зволожує їх зсередини. І це ключова різниця між кондиціонером і бальзамом для волосся.

Нерідко він містить вітаміни та екстракти рослин. Завдяки їм поліпшується загальний стан локонів. Особливо бальзам корисний для пошкодженого, пофарбованого і сухого волосся, оскільки покращує його текстуру, роблячи м'яким і еластичним.

Головні завдання бальзаму:

  1. відновлення пошкоджених локонів;
  2. живлення локонів зсередини;
  3. поліпшення еластичності та запобігання ламкості.

Використовується бальзам кілька разів на тиждень. Цього достатньо, щоб доглядати за локонами та підтримувати їхнє здоров'я.

Що робить кондиціонер для волосся?

Кондиціонер забезпечує захист волосся, робить його гладким і надає йому блиску. Це його основні функції. Завдяки йому на локонах утворюється тонка плівка, яка допомагає закрити кутикули. Заодно вона розгладжує їх і унеможливлює втрату вологи. Діє цей засіб на поверхні волосся, не проникаючи глибоко всередину. Ось у чому полягає відмінність кондиціонера від бальзаму.

Головні завдання кондиціонера:

  1. закриття кутикул, розгладження поверхні локонів;
  2. створення захисного бар'єра від зовнішніх впливів;
  3. полегшення розчісування;
  4. надання блиску і гладкості.

Кондиціонер дозволено використовувати щодня. Так ви уникнете сплутування локонів і зможете підтримувати їх красивими та здоровими.

Підсумуємо, у чому різниця кондиціонера і бальзаму для волосся:

 

Бальзам

Кондиціонер

Основні функції

Живлення і відновлення

Захист і гладкість

Глибина впливу

Глибоке

Поверхневе

Допустима частота застосування

Кілька разів на тиждень

Щодня

Застосування на коренях

Дозволено

Не рекомендується

Як зрозуміти, що краще для волосся: бальзам чи кондиціонер?

Що найоптимальніше придбати: бальзам чи кондиціонер для волосся? Тут все індивідуально. Обидва варіанти по-своєму гарні, але вони мають різне призначення. Тому, щоб визначитися, що краще бальзам або кондиціонер, треба враховувати ваш тип локонів і їхній поточний стан. У кожному випадку рекомендації будуть різні, тому розглянемо це питання докладніше.

Бальзам або кондиціонер для жирного волосся

Що оптимальніше: кондиціонер чи бальзам для жирного волосся? Тут бажано підбирати засоби, що не обтяжують пасма і підтримують свіжість біля коріння. Для цих цілей підходить кондиціонер. Особливо з урахуванням того, що його можна використовувати щодня. Він розгладжує жирне волосся і робить його слухняним. При цьому кондиціонер не насичує локони надлишковою вологою і тим самим не збільшує жирність.

Для жирного волосся підійдуть легкі засоби з мінімальним вмістом олій та інгредієнтів для живлення. Вибирайте продукти на водній основі або з додаванням екстрактів, які регулюють роботу сальних залоз (наприклад, чайне дерево). Користуйтеся бальзамом не більше 2 разів на тиждень. Наноситься він тільки на довжину і кінчики локонів, щоб підживлювати їх без ризику обтяження.

Бальзам або кондиціонер для кучерявого волосся

Підбираючи бальзам або кондиціонер для кучерявого волосся, враховуйте, що воно схильне до сухості та пухнастості. Причина в пористій структурі. Тому тут краще купити обидва продукти. Кондиціонер розгладить локони, зробить їх слухняними та захистить від пошкоджень. А бальзам зволожить їх і посприяє прискореному відновленню. Тому тут питання, що краще для волосся: бальзам чи кондиціонер, не має сенсу, оскільки обидва продукти важливі.

Кондиціонер використовуйте щодня — так ви зможете підтримувати локони гладкими й полегшите їх укладання. А бальзам застосовуйте 2-3 рази на тиждень для живлення волосся зсередини. Для збереження форми локонів підбирайте продукти з кокосовою або іншою натуральною олією. До речі, а чи можна використовувати кондиціонер і бальзам разом? Так, але цей нюанс ми розглянемо трохи нижче.

Бальзам або кондиціонер для тонкого волосся

Що краще: бальзам або кондиціонер для тонкого волосся? Тут однозначно купуйте другий варіант. Такому волоссю потрібен легкий засіб — і кондиціонер прекрасно справляється з цією метою. З його допомогою ви розгладите локони й зробите їх блискучими, причому без обтяження. Для надання об'єму Кондиціонер повинен мати легку текстуру. Такий продукт зазвичай має в складі кератин або інші схожі за властивостями компоненти.

Якщо ж потрібен інтенсивний догляд, то можна придбати бальзам. Тільки використовуйте його не частіше ніж 1 раз на тиждень. І вибирайте бальзами, які не обтяжують волосся. Для цієї мети підходять засоби, що містять рослинні екстракти рослин. Наноситься бальзам лише на довжину — так ви збережете об'єм волосся біля коріння.

Бальзам або кондиціонер для пористого волосся

А що оптимальніше: бальзам або кондиціонер для пористого волосся? Тут бажано взяти обидва варіанти. Бальзам зволожує пористе волосся і допомагає відновити пошкоджені ділянки. Також він зміцнює локони, знижує ламкість і робить їх еластичнішими. Наносьте його 2-3 рази на тиждень, почекавши 4-5 хвилин для кращого ефекту, а потім гарненько змийте.

А кондиціонер допомагає розгладжувати кутикули та мінімізувати втрату вологи. Завдяки йому локони набувають блиску та отримують захист від зовнішніх пошкоджень, плюс вони легше розчісуються. Цей продукт наноситься після кожного миття волосся. Розподіляйте його по довжині та кінчиках, почекайте 1-2 хвилини, а потім гарненько змийте водою.

Що наносити першим: бальзам чи кондиціонер?

Якщо ви вирішили користуватися обома засобами, то треба знати, що спочатку наносити: бальзам чи кондиціонер. Загалом тут усе залежить від стану локонів і результату, якого потрібно досягти. Але класична формула має такий вигляд: бальзам, потім кондиціонер. І на те є свої причини.

Бальзам глибоко живить і відновлює локони. Він проникає у волосяну структуру, у такий спосіб зволожуючи й зміцнюючи зсередини. Бальзам наносять на злегка віджате рушником волосся — так активні компоненти краще засвоюються.

Кондиціонер же наноситься після бальзаму, адже він «запечатує» волосся, закриваючи кутикули. Завдяки йому створюється захисний шар, плюс локони розгладжуються і їх стає легше розчісувати.

Таким чином, бальзам чинить глибокий вплив на волосся, а кондиціонер завершує догляд. Якщо використовувати засоби в іншому порядку, тоді досягти потрібного результату не вийде. Кондиціонер закриє кутикули та завадить бальзаму проникнути всередину волосся, зробивши його неефективним. Розуміння, що наносити першим: бальзам або кондиціонер, допоможе вам досягти найкращого результату. За правильного підходу ваше волосся отримає комплексний догляд і стане м'яким і захищеним.

Чи можна використовувати бальзам і кондиціонер разом?

У деяких випадках не потрібно гадати, що краще: кондиціонер або бальзам для волосся. Навіщо, якщо можна користуватися обома продуктами відразу. Така необхідність рідко, але все ж виникає. Зазвичай це стосується людей, у яких:

  1. Пошкоджене волосся. Зазвичай воно пересушене, ламке або часто піддавалося агресивним впливам (наприклад, фарбуванню). Бальзам відновить його, а кондиціонер згладить.
  2. Пористе волосся. Такі локони схильні до пухнастості та складно укладаються. За допомогою бальзаму їх можна зволожити, а за допомогою кондиціонера — зробити гладкими.
  3. Довге волосся. Кінчики зазвичай завжди пересушені й потребують додаткового догляду. За допомогою цих двох засобів можна відновити й захистити довге волосся.

Яка різниця між бальзамом і кондиціонером для волосся і в якому порядку їх наносити, ми вже описували вище. Щоправда, є низка винятків, коли ці засоби краще не комбінувати. Наприклад, якщо локони не потребують інтенсивного відновлення. У подібній ситуації виберіть один засіб: бальзам або кондиціонер для волосся (що краще, вирішуйте самі, зважаючи на особисті уподобання). Також небажано комбінувати обидва засоби людям з жирним волоссям, адже це нерідко обтяжує пасма. Тут краще використовувати тільки кондиціонер.

Якщо говорити загалом, для чого потрібен кондиціонер і бальзам для волосся відразу, то поєднання цих рішень вважається додатковим етапом догляду. І зазвичай їх комбінують для поліпшення стану пошкоджених локонів. В інших випадках достатньо вибрати один варіант, який вам підходить.

Як правильно вибрати бальзам і кондиціонер для вашого типу волосся?

Підбираючи доглядовий засіб, треба враховувати тип локонів та індивідуальні потреби. Притому пам'ятайте, що кожен варіант виконує свої завдання. Щоб не помилитися з вибором, дотримуйтеся рекомендацій, які дає професійний косметолог Анна Мельник.

  1. Для сухого волосся підбирайте бальзам, у складі якого є кокосова або інша олія, екстракт алое і зволожувальні інгредієнти (наприклад, гліцерин). Він буде глибоко зволожувати та живити ваші локони. Якщо зупинилися на кондиціонері, тоді підбирайте легкий продукт, який пом'якшить волосся. Перевірте, що в складі є протеїни — вони зміцнюють локони. А ось спирт тут не потрібен, адже він пересушує і без того сухі пасма.
  2. Для тонких локонів підбирайте бальзам з легкою текстурою і без щільних олій і силіконів. Так ви уникнете їх обтяження. Для зміцнення волосся купіть бальзам з кератином або протеїном шовку в складі. Під час вибору кондиціонера зупиніться на легких формулах, які надають об'єму. Дивіться, щоб у складі була ромашка, м'ята або інші натуральні екстракти. Великим плюсом буде наявність ефекту ущільнення локонів.
  3. Для фарбованого волосся підходить бальзам з UV-фільтрами, який захищає колір від вимивання. Зберегти блиск локонів допоможуть олії та вітаміни в складі, а відновити пошкоджену структуру — поживні компоненти. Якщо вирішили купити кондиціонер, то підбирайте формули для захисту кольору. Переконайтеся, що в складі є антиоксиданти для запобігання вицвітанню і зволожувальні інгредієнти, які унеможливлять сухість.
  4. Для жирного волосся підійдуть бальзами з легкою текстурою, причому наносити їх треба тільки на кінчики локонів. Для регулювання жирності обирайте продукти без щільних олій і з м'ятою, лимоном, зеленим чаєм або іншими екстрактами, що відповідають за цей аспект. Кондиціонери купуйте легкі, на водній основі. Переконайтеся, що в складі немає компонентів, що обтяжують, і присутні антибактеріальні інгредієнти, які допомагають підтримувати свіжість локонів.
  5. Для кучерявого волосся купуйте бальзам з аргановою або іншою натуральною олією. Великим плюсом буде наявність зволожувальних інгредієнтів, які допоможуть зберегти форму локонів. Також можна обрати зволожувальний кондиціонер — він запобігатиме пухнастості. Купуйте продукт з оліями для м'якості та гліцерином або іншими інгредієнтами, які фіксують локони.
  6. Для пористого волосся підбирайте бальзам із кератином, оліями та зволожувальними компонентами. Він має глибоко відновлювальну формулу, заповнює пори та надає пасмам гладкості. Кондиціонер вибирайте з антистатичним ефектом і протеїнами. З ним ви зможете розгладити локони та зміцнити їхню структуру.

Як поєднувати бальзам і кондиціонер для досягнення ідеального результату?

Тепер ви маєте розуміти, кондиціонер і бальзам для волосся в чому різниця. Підсумуємо коротко рекомендації, як грамотно їх поєднувати, з огляду на те, що у них різні завдання.

Отже, після шампуню насамперед наносьте бальзам, адже він глибоко зволожує і живить локони. Для кращого результату почекайте 4-5 хвилин, потім змивайте. Тільки користуйтеся ним 1-3 рази на тиждень — залежно від типу волосся.

Далі наносьте кондиціонер. Він закриє кутикули волосся, запобігатиме втраті вологи та спростить розчісування. Наносьте його після бальзаму. У дні, коли глибоке зволоження не потрібне, можете використовувати цей продукт відразу після миття голови, адже він застосовується для щоденного догляду.

Щоб досягти ідеального результату, вибирайте відповідні для конкретного типу локонів рішення. Для сухого волосся купуйте зволожувальні та живильні продукти. Для жирного використовуйте легкі текстури, для кучерявого і пористого — з оліями й зволожувальними інгредієнтами.

Коментарі (0)

На даний момент немає коментарів