Чим змивати SPF. Правильне очищення шкіри обличчя від сонцезахисного крему

У літній сезон косметологи радять жінкам і чоловікам щодня користуватися SPF-кремом. Адже вже зранку УФ-індекс досягає досить високого рівня, що може призвести до негативних наслідків для шкіри. Але тут є 2 проблеми.

Багато хто не любить SPF-крем через відчуття маски на шкірі. Адже така косметика створює захисний екран, який відбиває сонячні промені. І це тільки пів біди. Друга проблема полягає в тому, що люди не знають, чим змивати СПФ. Дійсно: в домашніх умовах — це не найпростіше завдання. Розглянемо, чим і як змивати СПФ, щоб ви могли регулярно користуватися сонцезахисним кремом, не відчуваючи жодного дискомфорту.

Важливість очищення шкіри обличчя від SPF

Чи потрібно змивати СПФ? Звичайно? Очищати шкіру обличчя від сонцезахисного крему важливо з кількох причин:

  1. SPF креми містять водостійкі інгредієнти, які важко змиваються водою. Ці залишки можуть закупорювати пори й призводити до висипань. Тому так важливо видаляти залишки цього косметичного продукту.
  2. За день на шкірі накопичуються бруд і пил, які можуть змішуватися з SFP-кремом. Нерідко це призводить до подразнення і запалень. Напевно питання «чи потрібно змивати SPF» відпало саме собою, вірно?
  3. Повністю видаливши сонцезахисний крем, ви допомагаєте шкірі дихати й стимулюєте регенерацію клітин. Заодно це дає змогу краще вбиратися іншим засобам для догляду — наприклад, зволожувальним кремам. Тож, змиваючи SPF, ви забезпечуєте здоровий стан шкіри.
  4. Залишки косметичних засобів і забруднень нерідко сприяють окислювальним процесам у шкірі. А це призводить до передчасного старіння. І знову питання «чи потрібно змивати СПФ крем» відразу відпадає.

Хоча тут є ще один нюанс. Річ у тім, що SPF крем постійно скочується і його треба регулярно оновлювати. Виникає логічне запитання: а навіщо його тоді взагалі змивати? Відповідь дуже проста. Попри те, що SPF-крем дійсно скочується, він все одно залишається на шкірі. Відповідно, його потрібно змивати з таких причин:

  • залишки сонцезахисного крему змішуються разом із забрудненнями, пилом, потом, унаслідок чого закупорюють пори й спричиняють подразнення або запалення;
  • під час оновлення SPF-крему шари засобу накопичуються, що призводить до утворення щільної плівки, яка ускладнює дихання шкіри та її регенерацію;
  • повне очищення шкіри від SPF потрібне для того, щоб нічні доглядові засоби краще проникали в шкіру й ефективніше діяли.

Таким чином, відповідь на питання «чи потрібно змивати сонцезахисний крем» ствердна. Так, це необхідно в обов'язковому порядку — навіть попри те, що він скочується. Так ви зможете підтримувати здоров'я шкіри й уникнете непотрібних проблем.

Чим змивати крем SPF

Щоб зрозуміти, чим змивати СПФ з обличчя, достатньо звернутися до експертів. Наприклад, косметолог Інна Гарькавченко стверджує, що компоненти SPF є жиророзчинними. Відповідно, є кілька варіантів, як змивати СПФ з обличчя. Для цього достатньо використати будь-який засіб, який розчиняє жир: гідрофільну олію, міцелярну воду або піну для вмивання. Розглянемо кожен спосіб докладніше.

Чи можна змити СПФ міцелярною водою

На запитання, чим змивати сонцезахисний крем, багато косметологів рекомендують міцелярну воду. Адже вона дозволяє швидко видалити SPF-засіб без використання води. Особливо це зручно в поїздках або в ситуаціях, коли у вас немає доступу до умивальника.

Як зазначає Інна Гарькавченко, міцелярна вода не містить агресивних інгредієнтів і не викликає подразнення. З цієї причини вона підходить для людей із чутливою шкірою. Плюс міцелярна вода може мати зволожувальні інгредієнти, що підтримують гідратацію шкіри після очищення.

Утім, у неї є і низка недоліків. Міцелярка не завжди повністю видаляє водостійкі SPF-засоби. А залишки крему можуть призвести до закупорки пор і висипань.

Часто однієї міцелярки недостатньо: після неї треба ще користуватися піною для вмивання. Тільки так можна повністю видалити SPF-крем і забруднення.

Економічним цей варіант теж не назвати. Для ефективного зняття SPF-крему треба використовувати велику кількість міцелярної води й ватних дисків.

Таким чином, якщо ви шукаєте спосіб, чим змивати СПФ крем, коли не маєте доступу до води або потрібно зробити це швидко і зручно, то можна зупинитися на міцелярній воді. Недарма цей варіант вважається одним із популярних. Але враховуйте, що для повного видалення сонцезахисного крему знадобиться додатково використовувати пінку для вмивання.

Інструкція, як змивати СПФ крем міцелярною водою, наведена нижче:

  1. Підготуйте міцелярну воду і ватні диски.
  2. Змочіть ватний диск міцелярною водою й акуратно протріть обличчя. Починайте з чола і рухайтеся вниз до щік, носа і підборіддя. Використовуйте м'які кругові рухи.
  3. За необхідності змініть ватний диск на чистий і продовжуйте процедуру.
  4. Для повного очищення використовуйте пінку для вмивання.

Потім нанесіть зволожувальний крем для відновлення гідратації шкіри. Це допоможе до підготовки до сну або до нанесення денного догляду.

Очищення шкіри обличчя від SPF гідрофільною олією

Інший поширений спосіб, чим змити СПФ крем — гідрофільна олія. Воно прекрасно розчиняє олії та жирні компоненти, видаляючи залишки SPF-засобу і всі забруднення.

Також така олія містить зволожувальні компоненти. Завдяки цьому вона мінімізує пересушування шкіри, зберігаючи її м'якість і гладкість після процедури. Плюс олія вважається універсальним засобом і підходить для всіх типів шкіри. Подразнень вона не викликає, природний баланс шкіри теж не порушується. Крім того, цей засіб відкриває пори й допомагає підготувати шкіру до подальшого очищення і догляду. Тобто, підвищує ефективність подальших доглядових засобів, якими ви будете користуватися.

Є й тут і свої нюанси. Після застосування цієї олії треба видалити її залишки за допомогою піни для вмивання. Для деяких людей процес нанесення і змивання цього засобу вважається малозручним і трудомістким. А якщо неправильно користуватися олією або не повністю її змивати, то можуть з'явитися висипання.

Таким чином, якщо шукаєте, чим змивати сонцезахисний крем з обличчя максимально ефективно, то можете зупинитися на цьому варіанті. Тільки тут теж доведеться додатково використовувати пінку для вмивання.

Інструкція, як змити сонцезахисний крем такою олією, теж нескладна:

  • нанесіть засіб сухими руками на суху шкіру обличчя;
  • масажуйте шкіру легкими круговими рухами кілька хвилин, щоб олія розчинила всі забруднення (приділіть увагу ділянкам з найбільшим скупченням СПФ-засобу);
  • змочіть руки теплою водою і масажуйте шкіру далі (так олія перетвориться на емульсію, що легко змивається);
  • ретельно змийте олію теплою водою.

Для повного очищення шкіри від олії використовуйте пінку для вмивання. Нанесіть трохи засобу на вологу шкіру, помасажуйте і змийте його водою.

Чи можна змити SPF пінкою для вмивання

Третій варіант, чим змивати SPF — це пінка для вмивання. Вона легко наноситься і так само просто змивається, що робить процес очищення максимально швидким і зручним. Пінка досить м'яка і добре підходить, якщо вам потрібен доглядовий засіб для щоденного використання.

Чи можна нею очищати SPF-крем? Так, але тільки якщо це не водостійкий засіб. Пінка ефективно видалить лише поверхневі забруднення, тож залишки крему залишаться на обличчі. А це зазвичай призводить до закупорки пор і висипань.

Як правильно змивати сонцезахисний крем, якщо він водостійкий? Використовувати один із двох попередніх варіантів. Тобто, спочатку користуватися гідрофільною олією або міцеляркою, а тільки потім пінкою. У такому разі ви ефективно видалите весь SPF-крем з обличчя.

Враховуйте, що деякі пінки для вмивання містять агресивні очищувальні інгредієнти. Іноді вони можуть пересушувати шкіру — особливо за частого використання, а також на сухій і чутливій шкірі.

Інструкція, як правильно змивати крем із СПФ пінкою, приблизно така сама:

  1. Спочатку нанесіть гідрофільну олію або міцелярку для видалення основного шару крему.
  2. Потім намочіть обличчя теплою водою. Далі нанесіть трохи пінки на долоні, спіньте її й акуратно розподіліть по обличчю.
  3. Масажуйте шкіру круговими рухами кілька хвилин.
  4. Добре змийте пінку з обличчя теплою водою, упевнившись, що на шкірі не залишилося слідів цього засобу.

Після цього залишиться нанести зволожувальний крем для відновлення гідратації шкіри.

Інші засоби для ефективного очищення обличчя від SPF

Косметологи можуть порадити й інші засоби, чим змити сонцезахисний крем з обличчя. Наприклад, ензимну пудру. Вона містить ферменти, що розчиняють залишки SPF і забезпечує якісне очищення. Ензими діють м'яко, тож подразнення не з'являється. Це робить цей засіб хорошим вибором для чутливої шкіри.

Додатково ензимна пудра забезпечує м'яке відлущування, покращуючи текстуру шкіри та стимулюючи її оновлення. Єдиний мінус — ціна, адже вона коштує дорожче за інші альтернативні варіанти.

Інструкція, як правильно змивати крем із СПФ за допомогою ензимної пудри, нескладна:

  • нанесіть трохи пудри на вологі руки;
  • додайте трохи води та розітріть її до утворення пасти;
  • масажуйте пасту по обличчю круговими рухами;
  • добре змийте засіб теплою водою.

Ще один варіант, чим змивати СПФ 50 — мило для обличчя. На вибір доступно безліч формул, придатних для різних типів шкіри. Користуватися милом легко і просто, особливо в душі або у ванній. Та й коштує воно дешевше за спеціалізовані очищувальні засоби. Але не всі види мила повністю видаляють стійкі SPF-креми, а в деяких випадках вони містять агресивні компоненти та пересушують шкіру.

Інструкція, як змивати санскрін за допомогою мила для обличчя, проста:

  • вмийтеся теплою водою;
  • нанесіть мило на руки або прямо на обличчя і спіньте його;
  • розтирайте шкіру круговими рухами;
  • вмийтеся теплою водою, щоб змити засіб.

Можна користуватися очисними бальзамами. Це ефективний варіант, коли ви підбираєте, чим змивати санскрін. Бальзами добре розчиняють олії та жирні компоненти, що робить їх чудовим вибором для видалення стійких SPF-кремів. А завдяки зволожувальним компонентам вони також роблять шкіру м'якшою. Єдиний нюанс — бальзам треба змивати пінкою.

Інструкцію, як змити водостійкий сонцезахисний крем бальзамом, наведено нижче:

  • нанесіть трохи бальзаму на суху шкіру;
  • розтирайте її круговими рухами, щоб розчинити SPF-крем;
  • додайте трохи води, щоб перетворити бальзам на емульсію;
  • гарненько вмийтеся теплою водою, щоб змити бальзам.

Для повного очищення шкіри від бальзаму не забудьте використовувати пінку.

Висновок

Варіантів, як правильно змивати сонцезахисний крем з обличчя, чимало. І серед цих способів вам потрібно тільки підібрати оптимальний. Шукаєте спосіб, як змити СПФ без гідрофільної олії? Користуйтеся міцелярною водою або бальзамом. Чи можна змивати СПФ міцеляркою? Так, особливо, якщо ви перебуваєте в поїздці, відрядженні або на відпочинку.

Загалом, кожен варіант має свої плюси й мінуси та підходить для використання в конкретних ситуаціях. Можете ще раз вивчити особливості описаних вище способів, щоб зрозуміти, що для вас підходить найкраще.

Коментарі (0)

На даний момент немає коментарів