- today
- label Blog
- favorite 1 подобається
- remove_red_eye 112 погляди
- comment 0 коментарі
Ретинол для обличчя — одна з форм вітаміну A, популярний інгредієнт у догляді за шкірою. Має цілу низку активних властивостей і вирішує широкий спектр шкірних проблем — від акне до ознак старіння. Виробники косметики, знаючи, що робить ретинол для шкіри обличчя, додають його до складу багатьох косметичних засобів, які омолоджують шкіру та вирівнюють її текстуру.
Головна перевага ретинолу — здатність стимулювати регенерацію шкірних клітин. Як результат, скорочуються зморшки, шкіра стає більш пружною, з'являється здоровий колір обличчя. Також ретинол допомагає боротися з пігментацією. А наявність антиоксидантних властивостей дає йому змогу нейтралізувати вільні радикали. Усе це робить його чудовим рішенням для антивікового догляду.
Що таке ретинол?
Почнемо з визначення: ретинол для обличчя що це? Під ретинолом мається на увазі форма вітаміну A. Він вважається одним з основних компонентів, який підтримує здоров'я шкіри та клітинного метаболізму. Цей компонент належить до групи ретиноїдів — хімічних сполук, які походять з вітаміну A і його похідних. Виробники прекрасно обізнані, що таке ретинол для обличчя, і які потужні лікувальні, омолоджувальні, відновлювальні властивості він має. З цієї причини його використовують у косметології та дерматології.
Що таке ретинол розібралися, тепер розглянемо його походження. Як і інші ретиноїди, він зустрічається в рослинних і тваринних джерелах. Що таке ретинол у косметиці? У косметичних засобах зазвичай використовуються синтетичні аналоги вітаміну A. Їх легше стабілізувати, та й дозування теж виконується набагато простіше.
До речі, крім ретинолу є й інші види ретиноїдів. Наприклад, ретиноєва кислота, ретинальдегід і ефіри ретинолу. У них схожі властивості, але вони відрізняються за ступенем активності та впливу на шкіру.
Як ретинол впливає на шкіру?
Чим корисний ретинол для шкіри обличчя? У нього є безліч властивостей, завдяки яким він і отримав таку популярність. Розгляньмо докладніше, як діє ретинол на шкіру обличчя:
- Оновлює клітини шкіри. Перший момент, як діє ретинол, — це прискорення процесу клітинної регенерації. Він допомагає старим клітинам шкіри швидше оновлюватися і заодно позбавляє від ороговілих клітин, що забивають пори й викликають тьмяний колір обличчя. Також завдяки йому покращується текстура шкіри, щоб вона стала гладкою і м'якою.
- Нейтралізує зморшки й ознаки старіння. Мабуть, головне, що дає ретинол для шкіри — це стимуляція вироблення колагену. Завдяки цій властивості зменшуються зморшки, шкіра набуває більш здорового і молодого вигляду.
- Скорочує пігментацію і покращує тон. Третій момент, як ретинол впливає на шкіру, — це освітлення темних плям. Він допомагає регулювати процес вироблення меланіну, тим самим роблячи шкіру рівнішою і світлішою.
- Нейтралізує акне і розширені пори. Наступний аспект, як працює ретинол, пов'язаний з його відлущувальними та антимікробними властивостями. Він зменшує пов'язані з акне запалення і виконує очищення пор від шкірного сала. Згодом ретинол звужує пори, щоб шкіра ставала чистішою.
І це далеко не все, що дає ретинол для шкіри. Також він нейтралізує ефект вільних радикалів. Таким чином попереджується раннє старіння, і шкіра довше зберігається молодою — це ще один момент, як працює ретинол на шкірі.
Відомий він і своїми відновлювальними властивостями. Як працює ретинол на шкірі в цьому випадку? Він прискорює загоєння мікротравм, дрібних шрамів та інших пошкоджень на шкірі. Також з його допомогою можна швидше відновитися після косметичних процедур.
Як бачите, список, що робить ретинол зі шкірою, досить великий. Властивостей у нього багато, тому він і став таким популярним у косметології. Він підходить у тих випадках, якщо потрібне поліпшення текстури шкіри, уповільнення вікових змін або вирівнювання тону обличчя.
Але є ще один негативний нюанс, що робить ретинол для обличчя. Річ у тім, що він має високу активність. Тому, щоб уникнути подразнення чи лущення шкіри, ним треба користуватися обережно. Особливо в перші тижні застосування.
Як правильно використовувати ретинол для обличчя?
Перед тим як використовувати ретинол для обличчя, важливо розуміти основні моменти. Як зазначалося вище, це активний інгредієнт, який може спричиняти подразнення шкіри при недотриманні певних рекомендацій. Щоб отримати максимальний результат і уникнути неприємних наслідків, розглянемо, як правильно користуватися ретинолом.
Насамперед важливо підготувати шкіру до цієї процедури. Тобто, перед тим як користуватися ретинолом потрібно виконати такі нескладні дії:
- Ретельно очистіть шкіру за допомогою м'якого очищувального засобу. У дні використання ретинолу відмовтеся від агресивних пілінгів і скрабів, інакше може посилитися подразнення шкіри.
- Потім застосуйте м'який зволожувальний тонер без алкоголю. Це не обов'язково, але з його допомогою можна відновити баланс шкіри та підготувати її до подальших дій.
- Перед тим як наносити ретинол, дайте шкірі висохнути. Це важливо, адже волога шкіра сприйнятлива до активних інгредієнтів і сильніше подразнюється. Вмийтеся і почекайте 10-20 хвилин для повного висихання.
Після виконання підготовчих робіт можна переходити до інструкції, як користуватися ретинолом для обличчя. До речі, якщо наносите його вперше, то краще почати з продукту з мінімальною концентрацією 0.1%-0.3%. Так ваша шкіра поступово звикне до активного інгредієнта, і ризик подразнення знизиться.
Перший час користуйтеся ретинолом 1-2 рази на тиждень. Згодом, коли шкіра звикне і ви розберетеся, як використовувати ретинол для обличчя, можна поступово збільшувати частоту застосування до 3 разів на тиждень. Пізніше дозволяється користуватися ним щодня, але за умови, що шкіра спокійно реагує на цей активний компонент.
Отже, розглянемо інструкцію, як правильно наносити ретинол:
- нанесіть мінімальну кількість засобу розміром з горошину (для обличчя та шиї цього достатньо);
- наносьте його тонким шаром, уникаючи чутливих ділянок навколо очей і губ;
- через 10-20 хвилин після нанесення ретинолу нанесіть зволожувальний крем, щоб мінімізувати сухість і подразнення.
У деяких випадках можна використовувати техніку «сендвіча». Тобто, перед тим як застосовувати ретинол для обличчя, спочатку нанести зволожувальний крем, потім ретинол, потім знову зволожувальний крем. Так ви забезпечите шкірі додатковий захист.
Також важливо розібратися перед нанесенням ретинолу для обличчя, як використовувати його для різних типів шкіри. Тут є свої нюанси.
Особам із чутливою шкірою бажано починати з мінімальної концентрації ретинолу — 0.1%. Використовувати його потрібно тільки 1 раз на тиждень. Для зниження побічних ефектів можна змішувати ретинол зі зволожувальним кремом.
Людям із жирною шкірою дозволяється використовувати вищі концентрації ретинолу, адже вони легше переносять його. Тільки щоб уникнути пересушування, дотримуйтеся балансу зволоження.
Людям із сухою шкірою потрібно користуватися ретинолом рідше. І тільки в поєднанні зі зволожувальними засобами на олійній основі або з гіалуроновою кислотою.
Перед тим як вводити ретинол у догляд, важливо розуміти, що він робить шкіру чутливою до УФ-випромінювання. Тому важливо щодня користуватися сонцезахисним кремом мінімум з SPF 30. Навіть за умови, що ви не будете тривалий час перебувати на вулиці. Це допоможе запобігти пігментації та пошкодженню шкіри від сонячних променів.
У перші тижні користування ретинолом можливе легке почервоніння, лущення, сухість. Це стандартна реакція, яка називається ретиноїдним дерматитом. Вона з'являється тільки на перший час і минає в міру звикання шкіри.
Також можливі різкі побічні ефекти. Якщо помітили сильне подразнення, свербіж або запалення, припиніть користуватися засобом і почекайте, поки шкіра відновиться. Можливо, перед тим як наносити ретинол, треба взяти засіб із меншою концентрацією. Або ж застосовувати його рідше, ніж зазвичай.
Пам'ятайте, що ефект від ретинолу відразу не видно. Щоб були помітні результати, потрібно регулярно користуватися засобом 2-3 місяці. Через цей час шкіра стане рівною, пружною, гладенькою.
До речі, ретинолом не можна користуватися вагітним жінкам і жінкам, які годують грудьми. Як стверджує лікар-дерматолог Анна Мельник, це може негативно вплинути на розвиток плода. Краще використовувати пептиди, вітамін C або інші альтернативні інгредієнти.
Як часто можна використовувати ретинол?
Відповідь на запитання, як часто можна використовувати ретинол, залежить від типу шкіри та індивідуальних особливостей. Щоб уникнути подразнень, лущення та інших побічних ефектів, дотримуйтесь таких рекомендацій:
- Жирна шкіра. Перший час можна використовувати його 1-2 рази на тиждень. Якщо через 2-4 тижні немає сильного подразнення, можна наносити його 3 рази на тиждень. За гарної переносимості дозволяється використовувати ретинол через день або навіть щодня.
- Суха і чутлива шкіра. Починайте з мінімальної концентрації ретинолу (0.1%) і користуйтеся ним 1 раз на тиждень протягом 4-6 тижнів. Якщо немає сильних побічних ефектів, то через 6-8 тижнів можна збільшити частоту до 2 разів на тиждень. Через 2 місяці можна користуватися засобом 3 рази на тиждень або через день. Щоб мінімізувати сухість і подразнення, обов'язково наносьте зволожувальний крем до і після ретинолу.
- Нормальна шкіра. Починайте користуватися ретинолом 1-2 рази на тиждень протягом 2-4 тижнів. Через 4-6 тижнів можна наносити його тричі на тиждень. Якщо шкіра добре переносить ретинол, дозволяється щоденне використання. Для нормальної шкіри підходить концентрація від 0.25% до 0.5%.
- Зріла шкіра. Почніть використовувати ретинол 1-2 рази на тиждень з концентрацією близько 0.3%. Згодом збільште частоту застосування до 3-4 разів на тиждень. Після поступового звикання шкіри можна використовувати ретинол з концентрацією 1%. Щоб уникнути сухості, додатково користуйтеся інтенсивно зволожувальними кремами та сироватками.
За підвищеної чутливості до ретинолу, користуйтеся ним 1 раз на тиждень тривалий час. Особливо, якщо шкіра не переносить частіше застосування. Концентрація теж має бути низькою (0.1%), щоб унеможливити можливі подразнення.
У зимовий період або в разі використання агресивних процедур частоту застосування ретинолу можна зменшити, адже в цих випадках підвищується чутливість шкіри, і вона може бути занадто сухою.
Як довго можна використовувати ретинол? Якщо шкіра відмінно його переносить, то експерти дозволяють застосовувати його постійно, не обмежуючись курсами. Омолоджувальні та відновлювальні властивості допоможуть підтримувати шкіру в прекрасному стані протягом тривалого часу.
Перерви можуть знадобитися хіба що в разі сильних подразнень, почервоніння та лущення. У такому разі припиніть застосування ретинолу, щоб дати шкірі відновитися. Також можна зробити перерву після агресивних косметичних процедур або взимку (за дуже сильних морозів).
Як зберігати ретинол?
Щоб зберегти ефективність ретинолу і запобігти окисленню, треба розуміти, як його правильно зберігати. Навіщо? Оскільки ви вже знаєте, ретинол що це таке, то розумієте — це активний інгредієнт, який втрачає властивості під впливом світла, тепла і повітря.
Втім, уникнути подібної ситуації досить легко. Досить дотримуватися рекомендацій, як зберігати ретинол:
- Зберігайте в темному місці. Ретинол чутливий до світла, тому тримайте його подалі від сонячних променів. Тривалий вплив світла руйнує активні компоненти й знижує ефективність продукту. Найкращі місця — шафа або ящик у ванній, подалі від вікон.
- Уникайте тепла. Високі температури прискорюють розкладання ретинолу. Тому тримайте його в прохолодному місці подалі від батарей і обігрівачів. Оптимальною температурою зберігання вважається кімнатна — 15-25 градусів Цельсія. Зберігати ретинол у ванній кімнаті небажано, адже там часто буває спека і висока вологість.
- Щільно закривайте упаковку. Завжди щільно закривайте упаковку після використання, адже ретинол окислюється при контакті з повітрям. Якщо запобігти потраплянню кисню, то вдасться зберегти активність продукту.
- Використовуйте упаковку з дозатором. Купуйте ретинол в упаковках з дозатором або в тюбиках з вузькою шийкою. У такому разі контакт продукту з повітрям і світлом під час кожного застосування буде мінімальним. Широкі баночки й флакони з піпетками менш привабливі, оскільки вони частіше піддаються впливу повітря.
- Уникайте прозорої упаковки. Вибирайте ретинол у непрозорих, темних або металевих тюбиках. Це захистить його від впливу світла. Якщо купили ретинол у прозорій упаковці, тоді обов'язково зберігайте його в темному місці.
- Дивіться на термін придатності. З часом ретинол втрачає активність, тому перевіряйте його термін придатності. Зазвичай він становить 6-12 місяців після відкриття. Якщо ретинол змінив колір, текстуру або запах, це може свідчити про його окислення. Краще відмовтеся від використання такого продукту.
- Уникайте вологих місць. Підвищена вологість негативно впливає на стабільність ретинолу. Якщо у вашому будинку часто трапляються перепади вологості, зберігайте ретинол у спальні або спеціальній косметичній коробці.
За необхідності ретинол можна тримати в холодильнику. Це необов'язково, але корисно в спекотний літній сезон або якщо виробник радить зберігати його в прохолодному місці. Тільки не переохолоджуйте засіб — занадто низькі температури можуть призвести до зміни текстури крему або сироватки.
Як наносити ретинол?
Давайте детальніше розглянемо, як правильно наносити ретинол, щоб досягти максимальних результатів і мінімізувати побічні ефекти. Тим більше що продукт може випускатися в різних формах: крем, лосьйон, сироватка.
Отже, перш ніж наносити ретинол, насамперед очистіть шкіру від макіяжу, бруду і шкірного себума. Використовуйте м'який очищувальний засіб без сульфатів, кислот та інших агресивних компонентів. Потім вмийтеся й акуратно промокніть шкіру рушником. Тільки не тріть обличчя, оскільки це може посилити подразнення.
Зачекайте 10-20 хвилин, поки шкіра висохне. Якщо наносити ретинол на вологу шкіру, може з'явитися подразнення, оскільки через воду активні інгредієнти проникають швидше, ніж зазвичай.
Далі нанесіть ретинол з урахуванням його форми випуску. Рекомендації тут такі:
- Сироватка з ретинолом Вона має легку і швидко поглинаючу структуру, а також вищу концентрацію активних інгредієнтів. Тому нанесіть 1-2 краплі сироватки на все обличчя, за винятком зон навколо очей і губ. Розітріть засіб по шкірі, розподіляючи його по обличчю.
- Крем із ретинолом. Що таке ретинол у кремі? Він має більш поживну текстуру, тому наносьте його тонким шаром. Використовуйте мінімальну кількість крему розміром з горошину і розітріть його по обличчю і шиї, уникаючи чутливих зон.
- Лосьйон із ретинолом. Він має легшу текстуру, ніж крем. Його теж наносьте в невеликій кількості (горошини буде достатньо) на все обличчя та шию, акуратно розподіливши по шкірі.
До речі, якщо певні ділянки обличчя надто чутливі, нанесіть мінімальний шар зволожувального крему на ці зони перед застосуванням ретинолу. Це допоможе знизити ймовірність появи подразнення.
Після нанесення ретинолу почекайте 5-10 хвилин. Стільки часу йому потрібно для того, щоб він встиг увібратися і почати працювати. Тільки потім можна наносити зволожувальний крем. Він знизить ймовірність подразнень і утримає вологу в шкірі. Щоб не погіршити дії ретинолу, використовуйте крем без агресивних інгредієнтів.
Про частоту застосування ми вже говорили вище. Використовуючи ретинол уперше, почніть з низької концентрації та поступово переходьте до вищої концентрації. Якщо шкіра суха, використовуйте техніку «сендвіч», щоб знизити ймовірність побічних ефектів.
Коментарі (0)