- today
- label Blog
- favorite 0 подобається
- remove_red_eye 76 погляди
- comment 0 коментарі
Догляд за шкірою — важливий щоденний процес, що допомагає зберегти її здоров'я, молодість і природне сяйво. Щодня шкіра піддається впливу температурних перепадів, УФ-променів, забрудненого повітря та інших негативних факторів. У результаті вона тьмяніє, стає сухою і швидше старіє. Регулярно стежачи за шкірою, очищаючи, зволожуючи й живлячи її, ви захищаєте її, відновлюєте і підтримуєте природний баланс.
Ключовим етапом догляду за шкірою є скрабування. За допомогою цієї процедури з поверхні шкіри видаляються ороговілі клітини. У підсумку вона оновлюється, поліпшується мікроциркуляція, запобігають закупорці пор. Так шкіра стає гладкою і добре сприйнятливою до кремів та інших доглядових продуктів. Регулярно користуючись скрабом, ви надасте їй здорового і сяючого вигляду. Тільки для отримання першокласного результату, важливо розуміти, як правильно використовувати скраб для тіла.
Що таке скраб для тіла
Спочатку розберемося, що таке скраб для тіла. Під скрабом мається на увазі продукт, що допомагає відлущувати шкірні клітини завдяки м'якому впливу. Він очищає її від мертвих клітин і надлишків жиру — і шкіра оновлюється і набуває свіжості.
Як працює скраб для тіла? Він видаляє мертві клітини за допомогою абразивних частинок. Так стимулюється регенерація клітин, а шкіра виходить м'якшою і рівнішою. Плюс вона краще вбирає поживні засоби інших доглядових продуктів, що підвищує ефективність їх використання.
Що стосується складу, то скраб для тіла містить різні абразивні частинки, які виконують певні функції:
- Цукор. Це натуральний скрабувальний компонент. Він розчиняється у воді та м'яко впливає на шкіру. Підійде для будь-якої шкіри.
- Сіль. Зустрічається в більш жорстких скрабах. Якісно очищає шкіру, покращує кровообіг.
- Мелені кісточки фруктів (абрикос, виноград). Ефективні ексфоліанти, які якісно прибирають ороговілі клітини.
- Кава. Швидко відлущує шкіру. Надає тонізувальний ефект, покращує мікроциркуляцію і допомагає розв'язати проблему з целюлітом.
Також у складі такого засобу містяться зволожувальні компоненти. Як правило, це олії: кокосова, оливкова або мигдальна. Вони зволожують шкіру, щоб не допустити сухості після відлущування. Додатково олії сприяють створенню захисного бар'єра, що утримує вологу. Другий зволожувальний компонент — гліцерин. Завдяки йому утримується волога в шкірі, і після процедури скрабування вона стає м'якшою і добре зволоженою.
Зустрічаються в складі скрабів антиоксиданти й вітаміни. Наприклад, вітамін E, який запобігає передчасному старінню. Або екстракти рослин (алое вера, ромашка), які характеризуються заспокійливими властивостями, пом'якшують шкіру і знімають подразнення після скрабування.
Також скраби містять ефірні олії. Наприклад, цитрусові. Вони мають ароматерапевтичні властивості та чинять заспокійливу, тонізуючу або омолоджувальну дію на шкіру. Іноді до складу додають глини (бентоніт, каолін). Це очищувальні інгредієнти, що витягають токсини й надлишки жиру з пор, роблячи шкіру більш свіжою і чистою.
Всі ці компоненти позитивно впливають на шкіру, виконуючи такі функції:
- Очищення. Абразивні частинки сприяють ефективному видаленню забруднень і мертвих клітин. Так шкіра стає чистою та оновленою.
- Зволоження. Олії та інші компоненти живлять і зволожують шкіру, щоб виключити сухість після процедури.
- Стимуляція кровообігу. Механічний вплив скрабу покращує циркуляцію крові. Це стимулює живлення клітин і прискорює їхнє відновлення.
- Омолодження. Антиоксиданти й вітаміни захищають шкіру від негативного впливу вільних радикалів. Так вона зберігається пружною та еластичною.
Іншими словами, скраб для тіла вважається не тільки ефективним препаратом для очищення. Він також допомагає підтримувати шкіру в здоровому стані, покращує її текстуру і зовнішній вигляд.
Для чого потрібен скраб для тіла
Скраб для тіла вважається багатофункціональним засобом, оскільки він виконує різні завдання, роблячи шкіру здоровою, гладкою і красивою. Регулярно користуючись ним, ви покращуєте загальний стан шкіри та вирішуєте відразу кілька ключових аспектів. Розглянемо докладніше, навіщо потрібен скраб для тіла і які функції він виконує:
- Видаляє ороговілі клітини, що накопичуються на шкірі. Через них вона стає тьмяною, шорсткою, плюс закупорюються пори. Регулярно відлущуючи ці клітини, ви знову робите шкіру красивою і здоровою. Заодно це унеможливлює закупорку пор, мінімізуючи ризик запалень, висипу та акне на тілі.
- Оновлює шкіру. Другий момент, що робить скраб для тіла, — стимуляція природної регенерації клітин. Так шкіра набуває здорового і красивого вигляду. Плюс минає тьмяність і поліпшується її загальний колір.
- Покращує кровообіг. Скраб наноситься масажними рухами, завдяки чому поліпшується мікроциркуляція крові в шкіри. Так поліпшується кровообіг, і до клітин шкіри надходить більше кисню і корисних речовин. Заодно вона відновлює свою пружність.
- Запобігає врослому волоссю. Користуючись скрабом, ви запобігаєте появі врослого волосся, яке застрягає під верхнім шкірним шаром після гоління або депіляції. Це виключає подразнення і запалення на шкірі.
- Покращує подальший догляд. За допомогою скрабу можна очистити шкіру, підготувавши її до нанесення інших доглядових засобів. У підсумку шкіра краще вбиратиме поживні елементи. Скраб підсилює їхній вплив, роблячи косметичні продукти ефективнішими.
Не менш важливий момент, що дає скраб для тіла, — допомога в позбавленні целюліту і в'ялості. Наносячи його масажними рухами, ви стимулюєте лімфодренаж, що допомагає боротися з целюлітом. Регулярно користуючись скрабом, можна поліпшити тонус шкіри, зробивши її пружною. Особливо це корисно, якщо потрібно відновити та підтягнути шкіру після втрати ваги.
Також скраби відмінно очищають її від залишків косметики й надлишків себума. Після цього вона виглядає більш свіжою і здоровою. Та й пори стають менш помітними, що унеможливлює запалення і вугрі на тілі.
Оскільки скраб активно впливає на шкіру, він надає тонізувальний ефект. Після його нанесення з'являється відчуття, що шкіра стала оновленою, а це дає комфорт і бадьорість. Плюс тонізуюча дія допомагає усунути симптоми втоми й в'ялість шкіри. Це теж важлива причина, для чого потрібен скраб для тіла.
Часто в складі цього продукту містяться ефірні олії та ароматичні інгредієнти. Завдяки цьому він розслабляє і надає омолоджувальну дію. Завдяки аромату і почуттю очищення виходить розслабитися і позбутися стресу під час прийняття душових процедур.
Як бачите, є багато причин, навіщо скраб для тіла. Це і робить його незамінним атрибутом для жінок, які стежать за красою і хочуть зробити шкіру здоровою, гладкою і сяючою.
Як вибрати скраб для тіла
Перед тим як вибрати скраб для тіла, треба розібратися в його класифікації. Всього розрізняють 4 типи, у кожного з яких є свої особливості:
- Сольові скраби. Підходять для глибокого очищення і стимулюють кровообіг. У них як абразивні частинки використовуються дрібні кристали солі.
- Цукрові скраби. Цукор вважається м'яким абразивом, оскільки розчиняється у воді. Це робить його щадним варіантом для скрабування.
- Кавові засоби. Містять мелені кавові зерна. Відмінно відлущують шкіру і вирізняються прекрасними антицелюлітними властивостями.
- Скраби з хімічними пілінгами. Містять альфа- і бета-гідроксикислоти. Ці елементи хімічно відлущують шкіру завдяки розчиненню зв'язків між омертвілими клітинами.
Щоб розібратися, який скраб для тіла кращий, розгляньмо їхні плюси й мінуси:
Також важливо розуміти, як вибрати скраб для тіла за типом шкіри. Нижче наведено прості рекомендації від косметолога Наталії Ткаченко для різних типів шкіри:
- для сухої — цукровий або кавовий скраб із додаванням олій;
- для жирної — сольовий або кавовий скраб;
- для чутливої — цукровий або скраб із хімічними пілінгами, що зволожує шкіру і мінімізує ризик подразнень;
- для зрілої — скраб із хімічними пілінгами.
Для розв'язання проблеми стосовно целюліту можна вибрати кавовий скраб. Як згадувалося вище, він тонізує шкіру і на деякий час знижує видимість целюліту.
Як правильно використовувати скраб для тіла
Перед тим як використовувати скраб для тіла, треба виконати підготовчі процедури. Треба, щоб шкіра була чистою і розпареною — так засіб допоможе ефективніше.
Спочатку прийміть теплий душ або ванну. Тепла вода відкриває пори та розм'якшує ороговілі клітини шкіри, щоб їх було простіше видаляти. Тільки не користуйтеся гарячою водою — вона пересушує шкіру і робить її чутливою. І пам'ятайте, що скраб завжди наноситься на вологу шкіру. Так ви уникнете пошкоджень і зайвої травматизації.
Тепер можна розпочинати нанесення скрабу. Візьміть у долоню маленьку порцію засобу. Не використовуйте його занадто багато, краще пізніше додати скраб за необхідності.
Щоб виключити подразнення і домогтися максимального ефекту, важливо дотримуватися техніки нанесення. Покрокова інструкція, як наносити скраб для тіла, наведена нижче:
- Почніть з ніг і рухайтеся вгору. Так ви стимулюєте кровообіг і лімфоток, покращуєте загальний тонус шкіри.
- Використовуйте плавні кругові масажні рухи. Так ви поліпшите мікроциркуляцію і рівномірно розподілите засіб.
- Масажуйте шкіру помірно, не тисніть на неї. Достатньо легкого або середнього тиску. Так ви уникнете травмування шкіри — особливо в чутливих зонах.
- Особливу увагу звертайте на схильні до огрубіння і сухості ділянки: лікті, коліна, п'яти. Обробляйте ці зони ретельніше, але все одно м'якими рухами.
- Уникайте чутливі зони: пошкоджені ділянки шкіри, подразнення, висипання. Також не рекомендується наносити засіб на шию та зону декольте — особливо, якщо він занадто грубий для цих зон.
Після обробки всіх ділянок тіла гарненько змийте засіб теплою водою. Переконайтеся, що на шкірі не залишилося абразивних частинок. Після прийому душових процедур промокніть шкіру рушником. Тільки уникайте тертя — так ви збережете її м'якою й уникнете подразнень.
Після скрабування треба зволожити шкіру для відновлення гідроліпідного бар'єра. Тому, вийшовши з душу, одразу ж нанесіть на шкіру крем або олію для її зволоження. Так ви пом'якшите її й утримаєте в ній вологу. У разі підвищеної чутливості використовуйте продукти з алое вера та іншими заспокійливими інгредієнтами.
Використовувати скраб рекомендується перед голінням або депіляцією. Спочатку треба видалити ороговілі клітини та підготувати шкіру. Після цього процес гоління або депіляції пройде гладко, з мінімальною кількістю врослого волосся.
Після скрабування важливо уникати активних сонячних променів, адже шкіра стає чутливою до ультрафіолету. Якщо збираєтеся виходити на вулицю, використовуйте сонцезахисні засоби.
Чи можна наносити скраб для тіла на обличчя
На запитання, чи можна наносити скраб для тіла на обличчя, всі косметологи відповідають категорично. Річ у тім, що шкіра на обличчі тонша і чутливіша, ніж на тілі. Через великі та жорсткі частинки можуть з'явитися почервоніння, сухість і мікротравми. Тому відповідь на питання, чи можна скраб для тіла наносити на голову, буде одна — однозначно ні.
Для подібних цілей можна використовувати скраби для обличчя або м'які пілінги. Вони делікатно розчиняють клітини й не викликають подразнень.
Чи можна використовувати скраб для тіла щодня
Для більшості типів шкіри дозволяється скрабування 1-2 рази на тиждень. Цього вистачить, щоб відлущувати мертві клітини, не завдаючи особливої шкоди тілу. Людям з надчутливою шкірою косметологи взагалі рекомендують користуватися засобом один раз на тиждень (або купувати м'які скраби).
Тому відповідаючи на запитання, чи можна використовувати скраб для тіла щодня, — ні. Однозначно ні. В іншому разі можна зіткнутися з такими неприємними наслідками як:
- подразнення шкіри через пошкодження захисного бар'єра;
- пересушування, лущення і стягнутість;
- пошкодження шкіри (подряпини й мікротравми);
- порушення природного відновлення шкіри;
- підвищення чутливості до зовнішніх чинників.
Якщо ви хочете, щоб шкіра була гладенькою щодня, користуйтеся м'якими засобами. А краще зволожувальними продуктами.
Чи можна вагітним використовувати скраб для тіла?
Що стосується того, чи можна вагітним скраб для тіла, то тут відповідь ствердна. Але тут важливо бути обережним, щоб виключити негативні наслідки. У вагітних жінок шкіра чутливіша, тож їм треба купувати м'які та безпечні засоби.
Тут відмінно підходять скраби з гіпоалергенними інгредієнтами. Наприклад, цукровий. Він м'який і вважається чудовим варіантом для ніжного догляду за шкірою в період вагітності. Відмовтеся від агресивних абразивів, оскільки великі сольові або кавові частинки пошкоджують чутливу шкіру.
Також уникайте ефірних олій. Чому? Вагітним жінкам протипоказано багато ефірних олій, оскільки вони викликають алергію і негативно впливають на розвиток плода. Заодно відмовтеся від продуктів із хімічними пілінгами, оскільки вони посилюють чутливість шкіри та призводять до небажаних реакцій.
Також вагітним жінкам треба правильно підходити до процедури скрабування:
- масажуйте шкіру дуже обережно;
- уникайте сильного тертя — особливо в зонах із розтягнутою або чутливою шкірою (наприклад, на животі);
- робіть м'які кругові рухи, щоб унеможливити мікротравми;
- відмовтеся від інтенсивної обробки ділянки живота і грудей, оскільки шкіра в цих зонах занадто вразлива.
Як часто можна робити скраб для тіла вагітним? Один раз на тиждень. Цього вистачить, щоб отримати бажаний результат, уникнувши пересушування шкіри. І не забудьте зволожити шкіру для відновлення її гідроліпідного бар'єра.
Як правильно скрабувати різні ділянки тіла
Для нанесення цього засобу потрібен особливий підхід на різних ділянках тіла, адже кожна зона має свою щільність і чутливість. Розгляньмо основні рекомендації, як грамотно робити скрабування.
Ноги
Ноги вважаються однією з найщільніших зон на тілі. Особливо в ділянці ступень і колін. Тому ці зони потребують інтенсивного відлущування.
Наносьте засіб на ноги в такому порядку:
- почніть з легких кругових рухів від щиколоток вгору у напрямку до стегон, щоб поліпшити лімфодренаж;
- використовуйте більш грубий скраб для колін і ступень, де шкіра часто груба;
- коліна і ступні масажуйте довше, ніж інші ділянки ніг, але не тисніть занадто сильно.
Потім нанесіть на ноги зволожувальний лосьйон або крем. Так ви уникнете сухості.
Руки
Шкіра на руках тонка. Особливо в районі ліктів, які регулярно пересихають і грубіють. Рекомендації з нанесення скрабу на руки такі:
- починайте від кистей і рухайтеся до ліктів;
- для шкіри на долонях використовуйте грубі абразиви, для інших зон рук вибирайте м'який скраб;
- масажуйте лікті довше, ніж інші зони, щоб добре відлущити омертвілі клітини;
- обережно масажуйте шкіру навколо зап'ясть, адже тут вона тонка й чутлива.
Після процедури можна зволожити руки живильним кремом. Так ви збережете їх м'якими та зволоженими.
Спина
Спину найважче скрабувати самостійно. Але ця зона теж потребує догляду, особливо, якщо вона схильна до висипань.
Як виконувати скрабування спини:
- використовуйте довгі щітки з м'якими абразивами або мочалки;
- наносьте скраб м'якими рухами, виключивши грубий вплив;
- коли закінчите, нанесіть на спину зволожувальний лосьйон, він запобігатиме сухості та лущенню шкіри.
Живіт
Шкіра на животі обробляється дуже делікатно. Особливо це стосується вагітних жінок і тих, у кого шкіра схильна до розтяжок.
Як наносити скраб на цю зону:
- масажуйте ділянку живота легкими рухами, не чинячи надмірного тиску;
- за наявності розтяжок використовуйте м'які засоби зі зволожувальними інгредієнтами;
- після процедури нанесіть крем для зволоження.
Груди та зона декольте
Шкіра в цих зонах тонка і надчутлива. Тому тут треба брати делікатний засіб і бути гранично обережним:
- акуратно наносьте засіб масажними рухами;
- робіть легкі рухи (без грубого впливу), щоб унеможливити травми шкіри;
- зволожте її легким кремом, щоб зберегти м'якою і пружною.
В принципі, від скрабування цих ділянок можна і зовсім відмовитися.
Стегна і сідниці
Ці зони обробляються для поліпшення текстури шкіри. Як це робиться:
- використовуйте грубий кавовий або сольовий скраб;
- робіть кругові рухи, починаючи від колін і піднімаючись;
- масажуйте інтенсивно, але без сильного тиску (для кращого ефекту користуйтеся щіткою або мочалкою).
Для збереження еластичності шкіри зволожте її. Або можете нанести антицелюлітний лосьйон.
Як часто потрібно використовувати скраб для тіла
Рекомендації, як часто робити скраб для тіла, визначаються для кожної людини окремо. Щоб гарантувати його ефективне застосування, треба застосовувати індивідуальний підхід у кожному конкретному випадку.
Відповідаючи на запитання, як часто потрібно використовувати скраб для тіла на тиждень, експерти дають такі рекомендації для кожного типу шкіри:
- нормальна — 1-2 рази;
- суха — 1 раз;
- жирна — 2 рази.
Людям із чутливою шкірою скрабування треба виконувати рідше: раз на 2 тижні. Також можна проконсультуватися з дерматологом. Він поставить уточнювальні запитання і точно скаже, скільки разів на тиждень можна робити скраб для тіла у вашому випадку.
Коли потрібно наносити скраб для тіла
Для кращого ефекту від скрабування важливо розуміти, коли найкраще наносити цей засіб. Тут є різні варіанти:
- перед душовими процедурами;
- після прийому душових процедур;
- перед депіляцією;
- перед застосуванням автозасмаги;
- після тренування або інтенсивної фізичної активності;
- на ніч.
Скраб для тіла: гарантія здорової шкіри
Як бачите, за допомогою скрабу ви легко можете підтримувати шкіру здоровою. Він стимулює кровообіг, регенерує клітини, сприяє тому, щоб зволожувальні засоби краще вбиралися. Так ви робите шкіру пружною, красивою та сяючою.
Однак важливо пам'ятати, як часто використовувати скраб для тіла і грамотно підбирати засіб. Так вдасться уникнути негативних наслідків. Додавши скраб до програми з догляду за собою, ви збережете молодість шкіри та її здоровий зовнішній вигляд.
Коментарі (0)