- today
- label Blog
- favorite 0 подобається
- remove_red_eye 1390 погляди
- comment 0 коментарі
У людей із жирною шкірою часто виникають різні висипання. Одна з найпоширеніших проблем - комедони на обличчі. Зазвичай з ними стикаються підлітки, хоча не тільки. Що таке комедони?
Комедони - це чорні або білі крапки. Їх наявність свідчить про акне або вугровий висип. Фактично це глибокі висипання під шкірою. Найчастіше це чорні комедони на лобі, на носі, на щоках і на підборідді. Хоча нерідко зустрічаються й білі цятки. Усі вони з'являються на шкірі через закупорювання пор.
Глибокі комедони з'являються у людей з жирною/комбінованою шкірою. Стикаються з цією проблемою і пацієнти з сухою або нормальною шкірою. Усе через надмірну роботу сальних залоз, унаслідок чого закупорюються пори. У підсумку відбувається змішування надлишків себума із залишками забруднень або косметичних засобів - і так з'являється сальна пробка. Як прибрати закриті комедони? Чи можна з цим завданням впоратися самостійно? Докладніше про це нижче.
Які бувають комедони?
Дерматологи розрізняють 2 різновиди комедонів:
- Відкриті. Як виглядають комедони? Зовні це маленькі чорні цятки. Вони з'являються в результаті поверхневого закупорювання під шкірним салом, яке змішане із забрудненнями й слідами макіяжу.
- Закриті. Як виглядають закриті комедони? Їх дуже легко впізнати. Закриті комедони - це білі крапки. Візуально вони схожі на прищі, тільки гною в собі не містять. Через що з'являються закриті комедони? Причина в порушеній себорегуляції. Через змішування надлишків себума з токсинами з'являються невеликі ущільнення.
Де найчастіше виникають комедони?
Комедони з'являються на:
- Обличчі. Зазвичай відкриті й закриті комедони на лобі, щоках, носі з'являються в підлітковому віці через гормональну перебудову. Або через підвищене саловиділення. Іноді вони з'являються за великої кількості пор, які схильні до закупорки. У дівчат комедони можуть утворюватися в тому разі, якщо зловживати косметикою на масляній основі (адже вона блокує пори).
- Спині. У цій зоні комедони з'являються тоді, коли людина не дотримується гігієни при надмірному потовиділенні. Найчастіше вони утворюються на важкодоступних для миття ділянках спини. Нерідко комедони з'являються через обтислий одяг, який постійно стикається і натирає шкіру спини.
- Шиї. У цій зоні дуже багато пор. Якщо під час умивання обличчя забивати про гігієну шиї, то на ній з'являються чорні комедони. Річ у тім, що в цій зоні постійно накопичується зовнішній пил, який змішується з потом і шкірним салом.
- Плечі та груди. Причини появи комедонів у цих ділянках ті самі, що й у випадку зі спиною. Тобто, вони утворюються через сильне потовиділення, недотримання гігієни та носіння обтислого одягу.
Таким чином, найчастіше з'являються комедони на носі, лобі та підборідді. Тобто, в Т-зоні обличчя, де скупчується найбільше сальних залоз. Хоча якщо не дотримуватися стандартних рекомендацій стосовно особистої гігієни, то вони утворюються на спині. У цих зонах теж є розширені пори й досить активні сальні залози.
Найбільше від цієї проблеми страждають люди з жирним типом шкіри. Зазвичай у них з'являються білі комедони. Можуть вони бути й у людей з нормальною або сухою шкірою. Тільки тут зазвичай зустрічаються відкриті комедони, тобто чорні.
Чому утворюються комедони: основні причини
Чому з'являються комедони? Причини тут можуть бути найрізноманітніші. На запитання, від чого з'являються комедони, дерматолог А. Прокоф'єв наводить такі причини:
- Неправильно підібрана косметика. Деякі засоби для догляду закупорюють пори. Якщо часто користуватися скрабами, то порушується гідроліпідна мантія епідермісу. А це призводить до того, що шкіра виділяє себум у набагато більших кількостях.
- Недостатній або надмірний догляд за шкірою. Якщо погано очищати шкіру, то косметика й забруднення, що залишилися, можуть забити пори, що призводить до запальних процесів. Якщо переборщити з цим, можна пошкодити шкірний бар'єр. Він буде сохнути й лущитися, внаслідок чого з'являються комедони.
- Торкання обличчя руками. Якщо торкатися обличчя руками, то сальні залози працюватимуть у посиленому режимі. Це ще одна причина, чому з'являються комедони.
- Носіння синтетичного одягу. Речі з синтетики не дають шкірі дихати. Це призводить до підвищеного потовідділення і саловиділення, а також забиває пори в районі шиї, спини й грудей.
- Неправильне харчування. При неправильному харчуванні сальні залози працюють некоректно. Особливо сильної шкоди завдають шкідливі звички.
- Недостатня кількість води. Це ще одна причина, чому з'являються закриті комедони. Якщо не дотримуватися питного режиму, то шкіра на обличчі буде сухою і почне лущитися.
Є й багато інших причин, від чого закриті комедони можуть утворюватися. Наприклад, до них належать певні захворювання. Найчастіше висипання провокує гормональна перебудова у підлітка і порушення ШКТ.
До речі, ще кілька слів про косметику. В її складі можуть міститися речовини, що закупорюють пори. Для жирної шкіри найкраще купувати косметичні засоби, де є підпис «некомедогенно». І якщо врахувати описані вище причини закритих комедонів і зробити висновки, то ймовірність їхньої появи істотно знизиться.
Чи можна позбутися комедонів у домашніх умовах?
Чи можуть закриті комедони пройти самі? Звичайно ж, ні. Зате є різні способи, як прибрати закриті комедони в домашніх умовах. Для цього потрібно дотримуватися правил догляду за шкірою і користуватися спеціальними косметичними засобами. Нижче наведено основні рекомендації дерматологів:
- Регулярне зволоження шкіри. Якщо у вас жирна шкіра, купіть коригувальні засоби для догляду з гігроскопічними речовинами в складі. Це може бути гліцерин або гіалуронова кислота. Такі компоненти допоможуть запобігти втраті вологи, а також виключать ризик появи сухості. Та й лущитися шкіра теж буде менше. За наявності акне відмовтеся від макіяжу. Замість нього краще наносити косметику, призначену для вашої шкіри.
- Щоденне очищення шкіри. За шкірою треба доглядати вранці та ввечері. Якщо не вмиваєтеся, тоді використовуйте міцелярну воду. Так ви очистите пори й будете матувати шкіру. Під час класичного вмивання можете додатково використовувати пінистий гель із нейтральним pH. Він очистить пори, усуне жирний блиск і позбавить відчуття сухості.
- Тонізування шкіри. Після очищення шкіри її потрібно тонізувати. Для цього чудово підходять лосьйони, які оновлюють шкіру, зменшують розміри пор, матують і скорочують надлишки шкірного сала на обличчі.
- Контроль жирного блиску. Для цього завдання підходять легкі матуючі формули. Чим прибрати комедони? Можете вибрати коригувальну емульсію. Також добре підходять коригувальні крем-гелі. Такі засоби не сушать шкіру, оскільки мають некомедогенну формулу.
- Інтенсивне очищення. Двічі на тиждень потрібно інтенсивно очищати шкіру за допомогою пілінг-скатків, ензимної пудри або пілінгів. Якщо у вас жирна і схильна до чорних крапок шкіра, то відлущування - це важливий пункт по догляду за нею. Як прибрати комедони на обличчі в подібній ситуації? Наносьте маски 2 рази на тиждень. Вони добре очищають пори та допомагають контролювати жирність шкіри.
До речі, під час вибору косметики, підбирайте препарати, які мають у складі заспокійливі, зволожувальні та матувальні компоненти. Хорошим вибором стануть доглядові засоби з цинком і пребіотиками. Це ще один спосіб, як прибрати комедони на обличчі в домашніх умовах.
Як позбутися комедонів на обличчі?
Існує два основних способи, як позбутися комедонів: самостійно або звернувшись до спеціалізованого косметологічного центру. Про косметику ми вже говорили вище. Багато людей зупиняються на першому варіанті, вважаючи візит до професіоналів марною тратою часу і грошей. Мовляв, навіщо, якщо й так зрозуміло, як позбутися закритих комедонів. Але це докорінно помилкове міркування.
Річ у тім, що в домашніх умовах є тільки один спосіб, як прибрати комедони - просто видавити їх. Це називається механічне видалення. До того ж люди зовсім не замислюються над тим, а чи можна давити комедони. Відповідь негативна, адже тут є низка нюансів:
- Якщо самостійно видавлювати комедони, вони не до кінця виходять із пори. Частинки, що залишилися, осядуть ще глибше.
- Що глибше розташовані комедони, то вищий ризик появи рубців на обличчі через їх механічне видалення.
Дерматологи не радять навіть замислюватися про те, чи можна видавлювати комедони своїми силами. Щоб зберегти красу свого обличчя, краще звернутися до професіоналів.
Негативною буде і відповідь на запитання, як розчинити закриті комедони. Так, на ринку є багато косметичних засобів для очищення шкіри. Але вони належать до підтримувальних препаратів і не здатні розчинити глибокі чорні та білі цятки. Тому найефективніший спосіб, як боротися з комедонами - звернення до косметологічного центру.
Коли необхідне лікування комедонів?
Якщо ви вже зверталися до косметолога і пробували доглядові засоби, а проблема не вирішується, тоді слід проконсультуватися з лікарем-дерматологом. Він проведе очний огляд і направить вас на аналізи, щоб точно розуміти, через що з'являються закриті комедони. Після цього лікар підбере ефективне рішення для усунення проблеми.
Іноді трапляється так, що у людини є комедональна форма акне. У такій ситуації, крім грамотного догляду за шкірою, потрібно проводити спеціальні косметологічні процедури й пропити курс ліків. Дерматолог докладно розповість, як прибрати закриті комедони у вашому випадку і підбере препарати з урахуванням особливостей організму.
Профілактика комедонів: рекомендації від AZI
Щоб вам не довелося думати, як витягнути комедони, достатньо правильно доглядати за своєю шкірою. Як то кажуть, профілактика - найкраще лікування.
А щоб назавжди забути, що таке закриті комедони, дотримуйтеся таких рекомендацій:
- очищайте обличчя вранці та ввечері відповідними для вашого типу шкіри засобами (особливо не пропускайте вечірні процедури);
- приймайте душ, щоб змити з себе все, що може блокувати пори за ніч (інакше утворюються нові комедони);
- не користуйтеся доглядовими препаратами з ланоліном і кокосовою олією в складі, оскільки ці компоненти забивають пори;
- очищайте шкіру обличчя і тіла за допомогою скрабів мінімум 1 раз на тиждень;
- носіть натуральний одяг, який «дихає», не сковує ваші рухи та не натирає шкіру.
Якщо дотримуватися цих стандартних правил, ймовірність виникнення чорних і білих цяток знизиться. І в підсумку не доведеться думати, як позбутися закритих комедонів на лобі та інших областях.
Коментарі (0)