- today
- label Blog
- favorite 0 подобається
- remove_red_eye 371 погляди
- comment 0 коментарі
Взимку наша шкіра стикається з серйозними випробуваннями. Всьому виною різкі температурні перепади, холодний вітер на вулиці та пересушене повітря в приміщенні. Так руйнується захисний бар'єр шкіри, і вона втрачає природний здоровий вигляд. У підсумку з'являються найрізноманітніші симптоми: тьмяність, зневоднення, подразнення, лущення, дрібні зморшки. Тому тут важливо заздалегідь розібратися з тим, як захистити шкіру обличчя взимку.
При правильному догляді ви збережете її здоровою і красивою, уникнувши непотрібних наслідків. Причому треба не тільки подбати про глибоке зволоження, а й про створення надійного бар'єра, що запобігає втраті вологи. Зробити це можна за допомогою спеціальної косметики, яка збереже шкіру ніжною, гладкою і красивою навіть за найлютіших морозів.
Чому шкіра суха взимку?
Зима — така пора року, коли з'являється ціла низка додаткових чинників, що негативно впливають на шкіру. Виною тому агресивний вплив зовнішнього середовища. Через холодне повітря на вулиці та характерну для цих місяців низьку вологість шкіра постійно втрачає вологу з поверхневих шарів. А мороз і сильний вітер призводять до пошкодження ліпідного бар'єра шкіри. Саме він виступає «щитом», який утримує вологу всередині та захищає від зовнішніх впливів.
Також у зимовий сезон вмикають центральне опалення. І це ще одна причина, чому шкіра суха взимку. Через батареї повітря в кімнатах сильно пересушене, і шкіра швидко втрачає вологу, стаючи сухою і стягнутою. Заодно підвищується її чутливість. Ця проблема може погіршитися через неправильний догляд, використання агресивної косметики та занадто часте прийняття гарячої ванни. Усе це теж порушує баланс і захисні функції шкіри.
Якщо не думати про те, як допомогти шкірі взимку, то можна зіткнутися з серйозними проблемами. Спочатку з'являється дискомфорт, лущення та відчуття стягнутості. Якщо не дотримуватися правильного догляду, тоді можливі почервоніння та подразнення. У деяких випадках на поверхні шкіри з'являються мікротріщини.
Якщо захисний бар'єр буде зруйнований тривалий час, тоді можуть з'явитися запальні процеси. Плюс посилюється чутливість шкіри й завчасно з'являються дрібні зморшки та інші ознаки старіння. Також підвищується вразливість до інфекцій та алергічних реакцій. Тому слід приділити цьому питанню увагу і розібратися, як доглядати за шкірою в зимовий період.
Що робити, якщо шкіра лущиться взимку?
Давайте спочатку розберемося, чому лущиться шкіра на обличчі взимку. Причини тут бувають найрізноманітніші:
- Холод і вітер. Захисний шкірний бар'єр пошкоджується через холод і вітер. Так вона втрачає вологу, після чого стає сухою і починає лущитися.
- Пересушене повітря в кімнатах. Через центральне опалення або обігрівачі знижується рівень вологості в приміщеннях. Якщо довгий час перебувати в подібних умовах, то шкіра починає втрачати вологу.
- Неправильний догляд. Лущення шкіри з'являється і в тому разі, якщо застосовувати в зимовий час агресивні засоби й часто вмиватися гарячою водою.
- Брак зволоження. Взимку шкіру потрібно частіше зволожувати, ніж навесні або влітку. Підтримувати рівень гідратації за допомогою легких літніх кремів не вийде, тут потрібно використовувати більш щільні косметичні засоби.
- Брак вітамінів. Через відсутність свіжих овочів і фруктів організм не отримує вітаміни. Особливо вітаміни A та E, які позитивно впливають на здоров'я шкіри. Без них вона стає сухою і починає лущитися.
Якщо лущиться шкіра на обличчі взимку: що робити? Дотримуватися рекомендацій експертів. Наприклад, дерматолог Тетяна Купріян дає такі поради щодо догляду за шкірою обличчя взимку.
Насамперед треба замінити легкі літні креми на більш поживні. У їхньому складі мають бути натуральні олії, гліцерин. Усі ці компоненти відновлюють захисний бар'єр і утримують вологу.
Другий спосіб, як впоратися з лущенням шкіри обличчя взимку, — відмовитися від агресивної косметики для вмивання. Користуйтеся м'якими пінками, які не сушать шкіру. І відмовтеся від продуктів, у складі яких міститься багато спирту і сульфатів, адже вони посилюють лущення.
Раз на тиждень можна акуратно відлущувати шкіру за допомогою м'якого скрабу або ензимного пілінгу. Так ви видалите ороговілі клітини й простимулюєте регенерацію шкіри. Але не перестарайтеся, інакше пошкодите і без того чутливу шкіру.
Виходячи на вулицю, подбайте про захист шкіри від навколишнього середовища. Для цього нанесіть на незакриті ділянки обличчя спеціальний крем або бальзам. Коли вмиваєтеся і приймаєте душ, використовуйте теплу, а не гарячу воду. Рушником теж користуйтеся правильно: акуратно промокніть вологу шкіру, уникаючи інтенсивного тертя. І не зайвим буде нанести зволожувальний крем.
Наступний спосіб, як боротися із сухістю шкіри взимку, — додати в раціон продукти, багаті на вітаміни A та E. Це допоможе підтримати здоров'я шкіри. Оптимальним вибором стануть вітамінні комплекси.
За можливості можете купити зволожувач повітря. З ним буде простіше підтримувати вологість у кімнаті на рівні 40-60%. Так шкіра втрачатиме менше вологи, що мінімізує ризик пересушування.
Чим живити шкіру обличчя взимку
Щоб шкіра краще справлялася з агресивними факторами зовнішнього середовища (морозом, вітром), їй потрібне глибоке живлення. Тільки важливо використовувати відповідні компоненти, які дадуть максимальну ефективність.
Чим зволожити шкіру обличчя взимку? Нижче наведено список найкращих інгредієнтів, які мають бути в складі косметичного засобу:
- Олія ши. Має сильні відновлювальні та захисні властивості. Забезпечує глибоке живлення, підходить для сухої та надчутливої шкіри.
- Олія авокадо. Містить вітаміни A, D, E. Живить шкіру зсередини, добре зволожуючи та оновлюючи її.
- Сквалан. Природний компонент захисного шкірного бар'єра. Зволожує шкіру, роблячи її м'якою і гладкою. Універсальний, підходить усім.
- Гіалуронова кислота. Насичує глибокі шкірні шари вологою й утримує її там. Також розгладжує зморшки.
- Кераміди. Сприяють зміцненню захисного шкірного бар'єра. Мінімізують втрату вологи та забезпечують захист від агресивного зовнішнього середовища. Підійдуть для сухої та пошкодженої шкіри.
- Пантенол. Має сильний заспокійливий і регенерувальний ефект. Загоює мікротріщини, знімає запалення, допомагає шкірі швидше відновитися після обвітрювання.
- Екстракт алое вера. Має зволожувальні та заспокійливі властивості. Позбавляє почервоніння та лущення. Підходить для всіх людей.
- Ніацинамід. Знижує запалення і почервоніння, сприяє поліпшенню текстури обличчя. Підходить для схильної до подразнення шкіри.
- Олія жожоба. Живить шкіру, роблячи її еластичною. Регулює кількість вироблюваного шкірного сала. Також мінімізує пересушування та лущення.
- Вітамін E. Захищає шкіру від вільних радикалів і допомагає їй швидше відновитися. Додатково допомагає утримати вологу.
Варіантів багато, тож ви легко знайдете, чим живити шкіру обличчя взимку. І оскільки в цей час шкірі потрібне інтенсивне живлення вночі, то найкраще використовувати нічні косметичні засоби.
Лікарі-дерматологи радять купувати креми зі щільною текстурою. Завдяки їм створюється захисний бар'єр і краще утримується волога. Один-два рази на тиждень можна нанести нічну живильну маску замість крему. Так ви наситите шкіру поживними компонентами та відновите її після впливу холоду.
Треба розуміти й те, як зволожити шкіру обличчя взимку. Спочатку треба вмитися, а потім злегка витерти обличчя, не повністю. Коли шкіра залишається вологою, вона краще вбирає поживні речовини.
Пам'ятайте про зону навколо очей, адже в зимовий час ця область часто пересушується. І зазвичай саме тут з'являються дрібні зморшки. Щоб уникнути цієї проблеми застосовуйте спеціальний крем для очей із вмістом гіалуронової кислоти.
Етапи догляду за шкірою в зимовий період
Щоб домогтися максимального ефекту, треба знати основні етапи догляду за шкірою обличчя взимку. Нижче наведено покрокову інструкцію, яка допоможе розібратися з цією процедурою.
Перший етап — очищення. Для цієї мети користуйтеся м'якими засобами на кшталт кремової пінки. Відмовтеся від агресивних засобів із сульфатами, адже вони спричиняють відчуття стягнутості та лущення. Очищайте шкіру двічі на день: вранці (щоб видалити нічні виділення) і ввечері (щоб зняти макіяж і змити забруднення, що накопичилися за день). Умивайтеся тільки теплою водою, адже гаряча зневоднює шкіру.
Другий етап — тонізування. Тонік заспокоює шкіру і готує до нанесення інших засобів. Важливо використовувати безспиртовий продукт, який не пересушує її. Наносьте засіб легкими поплескуючими рухами, за бажання користуйтеся м'яким ватним диском.
Третій етап — зволоження. Оскільки холодне повітря та опалення в кімнаті зневоднюють шкіру, її треба добре зволожити. Для цієї мети підходять насичені креми, які запобігають втраті вологи та зберігають пружність шкіри. Для кращого поглинання наносьте засіб одразу після тонізації, причому на злегка вологу шкіру. Перед нанесенням крему можете користуватися сироваткою з гліцерином. Так ви якісніше зволожите шкіру.
Четвертий етап — живлення. Для цієї мети застосовуйте нічні креми та маски. Вони забезпечать інтенсивне живлення і допоможуть їй усунути пошкодження, які з'явилися через холод на вулиці та сухість у кімнаті. Для кращого ефекту додайте в нічний крем кілька крапельок олії.
Останній п'ятий етап — захист від навколишнього середовища. Це важливо, адже холод і вітер сильно пошкоджують шкіру. І саме через це з'являється лущення. Як захистити обличчя від холоду взимку? Виходячи на вулицю, нанесіть захисний крем на незакриті ділянки шкіри. Особливо важливо це робити, якщо температура за вікном нижче нуля. Наносити крем треба за пів години до виходу з дому — так він встигне добре вбратися. І не зайвим буде використовувати сонцезахисний крем (SPF 30 і вище), адже УФ-промені активні й у зимовий час.
Як доглядати за сухою шкірою обличчя взимку?
Суха шкіра і так страждає від нестачі вологи, а взимку ця ситуація погіршується ще більше. Тому тут потрібно підібрати відповідні засоби, які допоможуть позбутися лущення, відчуття стягнутості та інших неприємних симптомів.
Насамперед треба придбати м'які очищувальні засоби. Наприклад, кремову пінку або молочко. Вони м'яко очищають шкіру, не спричиняють сухості та не порушують захисний бар'єр. Підійдуть і очищувальні бальзами. Завдяки густій текстурі та наявності в складі натуральних олій, вони одночасно очищають і зволожують шкіру. До речі, після очищення не розтирайте обличчя рушником, а просто промокніть його — так не буде подразнення. Відмовтеся від засобів із сульфатами та спиртом, оскільки вони спричиняють лущення. І вмивайтеся тільки теплою водою — гаряча призводить до ще більшого зневоднення.
Також можна використовувати щільні живильні креми з вмістом натуральних олій і керамідів. Вони утримують вологу і відновлюють захисний шкірний бар'єр. Крем рекомендується наносити вранці та ввечері. Тільки спочатку нанесіть очищувальний засіб, тонік і злегка зволожте шкіру, щоб активні компоненти краще вбралися.
Для підтримки здоров'я сухої шкіри можна використовувати живильні нічні маски. З їхньою допомогою ви допоможете шкірі відновитися за ніч, тобто в період, коли корисні компоненти вбираються найкраще. Для зволоження шкіри використовуйте кремові маски з пантенолом. Тільки один-два рази на тиждень, не частіше. Для кращого вбирання активних компонентів зробіть спочатку легкий пілінг, видаливши ороговілі клітини. Потім можете наносити маску.
Якщо суха шкіра вже лущиться, використовуйте раз на тиждень м'який ексфоліант або ензимний пілінг. З їхньою допомогою ви видалите омертвілі клітини та поліпшите текстуру шкіри. Але відмовтеся від жорстких скрабів — вони викликають мікротравми та подразнення.
У разі сильного лущення можна нанести на шкіру кілька крапельок олії на ніч. Так ви наситите її поживними компонентами та відновите захисний бар'єр.
Також дотримуйтеся наступних порад про те, як доглядати за сухою шкірою обличчя взимку:
- використовуйте зволожувач повітря, щоб унеможливити надмірне зневоднення шкіри;
- наносьте щільний крем на шкіру за півгодини до виходу з дому;
- використовуйте сонцезахисний крем для захисту від УФ-променів;
- пийте більше води, щоб підтримувати зволоження шкіри зсередини;
- додайте в меню багаті на Омега-3 продукти;
- не приймайте занадто довго гарячу ванну або душ;
- відмовтеся від грубих рушників на користь м'яких тканинних серветок.
Якщо дотримуватися цих рекомендацій, шкіра буде здоровою, сяючою і красивою.
Як доглядати за жирною шкірою обличчя в холоди
Жирна шкіра менше схильна до сухості, але вона теж потребує захисту в зимовий час. По-перше, треба, як і раніше, контролювати вироблення шкірного сала. По-друге, трохи зволожувати її, адже холод, вітер і пересушене повітря в кімнаті ніхто не скасовував.
До речі, взимку жирна шкіра іноді виробляє більше шкірного сала, ніж зазвичай. Так відбувається, якщо користуватися неправильно підібраними засобами, які її пересушують. Тому тут важливо знайти таку косметику, яка зволожує без перевантаження і закупорювання пор.
Інструкція, як доглядати за жирною шкірою обличчя взимку, проста. Для очищення використовуйте м'які гелеві засоби без агресивних сульфатів і спирту. Це допоможе уникнути пересушування шкіри. Підійдуть і пінки з рослинними екстрактами, які вирізняються заспокійливими властивостями. Очищати жирну шкіру треба двічі на день: зранку і перед сном. Так ви точно видалите всі забруднення і надлишок шкірного сала. І щоб не провокувати пересушування, вмивайтеся теплою водою.
Для тонізації використовуйте безспиртові тоніки. Підбирайте засоби зі зволожувальними та себорегулювальними інгредієнтами. Тоніки покращують поглинання кремів, а також допомагають контролювати блиск.
Для зволоження використовуйте легкі креми, які не викликають відчуття жирності. Найкраще купити засіб зі скваланом. З ним ви зможете зволожувати шкіру і регулювати вироблення себума, не забиваючи пори. Наносити крем для зволоження бажано на злегка мокру шкіру — так він краще вбереться. А для живлення жирної шкіри вибирайте легкі формули, які не закупорюють пори.
Інші рекомендації, які допоможуть уникнути пересушування:
- пийте більше води;
- зволожуйте повітря в приміщенні;
- регулярно очищайте пори (1 раз на тиждень).
Також можна використовувати нічні креми з легкою текстурою. Вони допоможуть запобігти пересушуванню шкіри під час сну.
Як доглядати за чутливою шкірою обличчя взимку
Чутлива шкіра страждає взимку досить сильно. Всьому виною різкі температурні перепади (холод на вулиці та сухість у приміщенні), а також сильний вітер. У підсумку з'являється почервоніння, подразнення, лущення, відчуття стягнутості. Тому тут важливо розуміти, як доглядати за чутливою шкірою обличчя взимку.
Для очищення застосовуйте м'які кремові пінки. Можна взяти молочко або гідрофільну олію. Ці засоби сприяють делікатному очищенню шкіри, не руйнують ліпідний бар'єр, не пересушують її та не викликають подразнення. Категорично заборонено використовувати агресивний гель і міцелярну воду з вмістом спирту. Вмивайтеся тільки теплою водою, а потім акуратно промокніть обличчя м'якою тканиною (від рушника краще відмовитися).
Для тонізації використовуйте тоніки без спирту та ароматизаторів. Переконайтеся, що в складі є екстракт алое вера та інші заспокійливі компоненти. Вибирайте максимально м'які та зволожувальні тоніки, які знімуть стягнутість і підготують шкіру до подальшого догляду.
Для зволоження використовуйте гіпоалергенні креми. У складі мають бути натуральні олії та кераміди. Щоб мінімізувати запалення і почервоніння, обирайте креми з ніацинамідом і пантенолом. Не забувайте, що чутлива шкіра швидко зневоднюється. Тому тут треба підбирати засоби й для зволоження, й для зміцнення шкірного бар'єра, який захистить від зовнішніх факторів.
Для живлення підійдуть маски, які зволожать шкіру. Використовувати їх можна один-два рази на тиждень. Виходячи на вулицю в зимовий час, нанесіть захисний крем. Він створить бар'єр і захистить шкіру від вітру та холоду. Тільки уникайте щільних текстур на основі мінеральних олив, оскільки вони блокують пори.
Загалом, щоб уникнути подразнення та підтримувати здоров'я чутливої шкіри пийте більше води, зволожуйте повітря в кімнаті та уникайте агресивних скрабів. І не купуйте нові косметичні засоби взимку, якщо не впевнені в їхньому складі. Шкіра дуже чутлива, а невідомі компоненти можуть спричинити почервоніння та подразнення.
Як доглядати за обличчям з комбінованим типом шкіри взимку
У комбінованої шкіри взимку з'являється подвійна проблема: в одних зонах посилюється сухість, в інших — збільшується жирність. Тому тут потрібен особливий догляд для підтримки балансу. З одного боку треба контролювати жирність у T-зоні, з іншого — зволожити сухі зони. Як доглядати за комбінованою шкірою обличчя взимку? Експерти рекомендують використовувати багатошарові методики догляду, коли для різних ділянок використовують конкретні засоби.
Для очищення сухих зон обличчя підбирайте м'які гелеві або кремові пінки. У складі може бути гіалуронова кислота, пантенол та інші компоненти для зволоження. Для T-зони підійде засіб із саліциловою кислотою, який глибоко очищає пори та запобігає висипанням. Користуватися ним треба один-два рази на тиждень. Від спиртових засобів краще відмовитися. Вони зневоднюють сухі ділянки та призводять до надмірного виділення шкірного сала в T-зоні.
Для тонізації сухих зон підійдуть безспиртові тоніки. У складі мають бути екстракт алое, ромашки та інші заспокійливі компоненти. Для жирних зон вибирайте тоніки з ніацинамідом і легкими кислотами. Вони допоможуть контролювати жирність і допоможуть запобігти висипанням. Наносити засіб треба по-різному: на T-зону легкими рухами, що поплескують, на сухі ділянки — в більш рясній кількості.
Для зволоження сухих зон використовуйте живильні креми. Для T-зони підійдуть легкі гелі або емульсії. У складі може бути сквалан, пантенол, гіалуронова кислота. Ці компоненти не обтяжують шкіру і не закупорюють пори. Жирні зони теж треба зволожувати в обов'язковому порядку — так ви запобіжите надмірному виділенню себума через пересушування.
До речі, для комбінованої шкіри можна використовувати метод багатошарового догляду або спот-метод. У першому випадку спочатку на все обличчя наноситься легкий гель, а потім на сухі ділянки додається щільний крем. За спот-методу на різні зони обличчя наносяться різні засоби для зволоження.
Для живлення можна використовувати маски — 1-2 рази на тиждень. Але тільки кремові та тканинні, які містять заспокійливі та зволожувальні інгредієнти. На жирних ділянках не можна використовувати маски зі щільними оліями. Перед виходом на вулицю наносьте крем для захисту від вітру та морозу. Насамперед на сухі ділянки, які більше схильні до пересушування.
Для підтримки здоров'я комбінованої шкіри регулярно очищайте пори в T-зоні. Тільки не перестарайтеся, а то станеться зневоднення. Для сухих ділянок не використовуйте занадто часто скраби й агресивні пілінги, інакше пересушите їх. Замість цього застосовуйте раз на тиждень м'який ензимний пілінг.
Як захистити шкіру обличчя взимку?
Отже, зима вважається стресовим періодом для шкіри обличчя. Через холодне повітря, вітер і температурні стрибки з'являється сухість, лущення та інші неприємні симптоми. Тому в зимовий сезон треба особливо ретельно стежити за здоров'ям шкіри.
Підсумуймо, як доглядати взимку за шкірою обличчя:
- Використовуйте м'які засоби для очищення шкіри, які не пересушують її. Відмовтеся від агресивного гелю та мила, оскільки вони порушують захисний бар'єр.
- Регулярно зволожуйте шкіру. Наносьте крем для зволоження одразу після вмивання.
- Користуйтеся більш щільними кремами для запобігання пересушування. Особливо це актуально для людей із сухою та чутливою шкірою.
- Наносьте захисні креми за 30 хвилин до виходу на вулицю, щоб зберегти ліпідний бар'єр шкіри, що оберігає шкіру від вітру та холоду.
- Наносьте сонцезахисний крем, адже УФ-промені впливають на шкіру і в зимовий сезон.
Як освіжити шкіру обличчя після зими? Дотримуйтесь правильного режиму харчування: пийте достатньо води, додайте до раціону продукти, які багаті на Омега-3, вітаміни A та E. Можна зволожувати повітря в приміщенні — так ви збережете рівень вологи в шкірі та запобіжите її лущенню.
Пам'ятайте, що регулярний догляд за шкірою взимку — це не примха, а необхідність. Навіть якщо у вас нормальна шкіра, в зимовий час вона стає більш чутливою і потрібно стежити за її здоров'ям. Причому робити це треба щодня. Тільки так уникнете сухості, відчуття стягнутості, лущення та інших симптомів, які нерідко з'являються в зимовий сезон.
Коментарі (0)